Pondelok, 15. august 2022
Meniny má Marcela | zajtra Leonard

Poslanci parlamentu na prieskume

Členovia výboru NR SR pre hospodárstvo sa rámci svojho výjazdového zasadnutia v Prešove zaujímali o hospodárenie v Rušňovom depe v Prešove a na Úrade Prešovského samosprávneho kraja rokovali s jeho riaditeľom Stanislavom Kubánkom.

Zajímali sa o počte nezamestnaných a v tejto súvislosti o investičných príležitostiach v regióne a príprave priemyselných parkov. Ako uviedla hovorkyňa Prešovského samosprávneho kraja Veronika Fitzeková, "veľmi konkrétne sa hovorilo o zamýšľanom priemyselnom parku medzi Prešovom a Košicami, ktorý by pomohol obidvom krajom s vysokou mierou nezamestnanosti. Problémom je, že ide o záplavovú oblasť. " Záver z rokovania je ten, že samosprávne kraje by sa mali aktívne zapájať do procesu vytvárania priemyselných parkov a mali by začať s vykupovaním pozemkov. Hovorilo sa aj o nemocniciach, aké sú kompetencie VÚC a čo môžu pre ich vyrovnaný rozpočet spraviť.
Poslanci parlamentu navštívili aj prešovskú spoločnosť SPINEA, s.r.o. , ktorá sa zaoberá strojárstvom a vyššími technológiami. Ich nosný programom je vývoj, výroba a predaj vysoko presných ložiskových reduktorov s konštantným prevodom. Spoločnosť patrí k najúspešnejším firmám nielen na území kraja ale aj z celoslovenského hľadiska. Poslanci sa dozvedeli, že SPINEA plánuje v blízkej budúcnosti rozširovanie výroby a výstavbu nového závodu.
-mm-

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK