Pondelok, 23. máj 2022
Meniny má Želmíra | zajtra Ela

Na kongrese sa zíde 300 špičkových geriatrov

Od zajtra až do soboty sa v Prešove zíde vyše 300 špičkových lekárov – geriatrov z piatich krajín (Veľkej Británie, Švajčiarska, Poľska, Česka a Slovenska) na najväčšom vzdelávacom podujatí tohto roku v Prešove – 6. celoslovenskom geriatrickom kongrese.

prednosta Kliniky geriatrie FNsP J.A. Reimana v Prešove František Németh

Hlavnou témou kongresu, ktorý sa koná v rámci 35. Reimanových a 33. Gressnerových dní, je problematika ciev seniorov. „Program je rozdelený na odborné bloky, jeho súčasťou bude aj sympózium slovenskej internistickej spoločnosti, či slovensko-britské sympózium, na ktorom budú hostia z Veľkej Británie, ktorá je kolískou geriatrie, hovoriť o jej tamojšom vývoji a úspechoch za posledných 20 rokov, “ informoval nás člen organizačného výboru kongresu a prednosta Kliniky geriatrie Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove František Németh. V programe Reimanových dní je zaradený aj 2. ročník konferencie „Quo vadis, preventívna medicína? “ organizovaný Fakultou zdravotníctva Prešovskej univerzity (FZ PU). „Na rozdiel od predchádzajúcich kongresov sme sa v Prešove, aj vzhľadom na prepojenie s FZ PU, rozhodli vôbec po prvýkrát na kongrese spojiť medicínsku a ošetrovateľskú časť do jedného celku, pretože si myslíme, že to tvorí spojené nádoby“ dodal F. Németh. Program kongresu spestria aj spoločenské akcie. Tou najvýznamnejšou je koncert bratov Petra a Jaroslava Dvorských, ktorý sa uskutoční v piatok 21. septembra o 19.30 hod. vo farskom kostole sv. Mikuláša v Prešove. „Koncert je prístupný aj širokej verejnosti, vstupné naňho je 350 korún, “ informoval prednosta Kliniky geriatrie. Ako dodal, v prešovskej nemocnici bolo geriatrické oddelenie otvorené v roku 1983 ako jedno z prvých na Slovensku. Od minulého roku funguje ako Klinika geriatrie, ktorá má 50 lôžok, ďalších 90 lôžok určených pre geriatrických pacientov je na oddeleniach dlhodobo chorých a doliečovacom oddelení. O pacientov na Klinike sa stará 7 lekárov, 25 zdravotných sestier, 6 ošetrovateľov a psychologička. Ročne pritom ošetria priemerne 1250 pacientov.
(ik)

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK