Nedeľa, 23. január 2022
Meniny má Miloš | zajtra Timotej

Fragaria Cup spoznal víťazov (+ Fotogaléria)

Záverečnými zápasmi o umiestnenie a slávnostným dekorovaním víťazov včera vyvrcholil 6. ročník najväčšieho medzinárodného futbalového turnaja mládeže Fragaria Cup, na ktorom sa predstavilo spolu 279 tímov zo 17 krajín Európy a Izraela.

Napriek tomu, že organizátorom i hráčom v posledných dvoch dňoch komplikovalo situáciu počasie, ktoré narušilo plánovaný program, podarilo sa odohrať všetkých takmer tisíc zápasov, ktoré rozhodli o celkových víťazoch. Štyri dni plné futbalu vyvrcholili udelením medailí, vyhlásením all-stars tímov ako aj najúspešnejších hráčov, strelcov a brankárov jednotlivých kategórií. Postavenie historicky najúspešnejšieho tímu Fragaria Cuou potvrdil aj v tomto roku NK Osijek, ktorý k doterajším piatim triumfom na turnaji za posledné dva roky, pridal ďalšie dve víťazstvá v kategórii 10 a 14-ročných nádejí. Tímu U10 pod vedením trénera Ivicu Kuleševiča sa navyše podarilo po víťazstvách v kategórii osemročných a minuloročnom triumfe medzi deväťročnými pokoriť všetkých súperov aj v tomto roku v kategórii U10 a stali sa tak prvým chlapčenským tímom, ktorý získal do trvalého vlastníctva Putovný pohár pre víťaza. V kategórii dievčat sa z rovnakého úspechu mohli tešiť hráčky českého Hradca Králové, ktoré takisto zvíťazili trikrát v rade. Príjemným prekvapením dievčenskej časti súťaže bolo vystúpenie izraelského tímu Kishronot Hadera. Nová krajina na futbalovej mape Fragarie si z Prešova odniesla bronz. Najúspešnejšou krajinou sa stali Chorváti s tromi víťazstvami, dve zlaté získali srbskí futbalisti. Zo slovenských tímov si na víťazstvo v turnaji siahol iba Spartak Trnava v kategórii 12-ročných chlapcov.

Výsledky Fragaria Cupu 2007:
14-roční: 1. NK Osijek (Chorvátsko), 2. ŠK Matador Púchov, 3. Vác Város (Maďarsko). Finále: Osijek . Púchov 2:0
13-roční: 1. NK Marsonia Slavonski Brod (Chorvátsko), 2. Vác Város (Maďarsko), 3. BŠK Bardejov. Finále: S. Brod – Vác Város 0:0 (4:1 pk)
12-roční: 1. Spartak Trnava, 2. Daugaupils sport school (Lotyšsko), 3. JFC Skonto Riga (Lotyšsko). Finále: Trnava – Daugaupils 1:0
11-roční: 1. Vojvodina Novi Sad (Srbsko), 2. FC Hlučín (Česko), 3. Gradnulica Zrenjanin (Srbsko). Finále_ N. Sad – Hlučín 0:0 (6:5 pk)
10-roční: 1. NK Osijek (Chorvátsko), 2. Misi Miškolc (Maďarsko), 3. Spartak Trnava. Finále: Osijek – Miskolc 4:0
9-roční: 1. FK CFK Vrbas (Srbsko), 2. FC Hlučín, 3. NK Osijek , 4. Spartak Trnava. Vrbas – Hlučín 0:0 (4:3 pk)
8-roční: 1. FC MTZ Ripo Minsk (Bielorusko), 2. FC Daugava Babite Riga, 3. FC Brašov I (Rumunsko). Minsk – Riga 1:0
Dievčatá do 15 rokov: 1. DFC Slávia Hradec Králové, 2. ZFK „Lask“ Lazarevac I (Srbsko), 3. Kishronot Hadera (Izrael). Finále: Hr. Králové – Lazarevac 1:0
(ik)

Ceny najlepším odovzdával medzinárodný futbalový rozhodca Ľuboš Micheľ
Tím Nk Osijek získal v kategórii U10 už tretie víťazstvo v rade a tým aj Putovný pohár do svojho vlastníctva
Putovný pohár získali do svojho vlastvíctva natrvalo aj futbalistky Hradca Králové
Najmenší víťazi - v kategórii U8 zvíťazil Minsk
Dievčenský all-stars tím
Súvisiace články
18.3.2011 Prípravy na desiaty ročník Fragaria Cup v plnom prúde 2.7.2007 Odštartoval Fragaria cup 28.6.2007 Na Fragarii očakávajú vyše 5 800 účastníkov
Mohlo by Vás zaujímať
Prešovskí volejbalisti vo východniarskom derby jasne dominovali
V nedeľňajšom televíznom zápase dohrávaného 15. kola volejbalovej Niké Extraligy mužov sa zrodila hladká výhra prešovského družstva. Zverenci trénera Erika Digaňu excelentne blokovali a Svidníčania napriek snahe vzdorovať odchádzali zo Šariša bez zisku setu po výsledku 3:0 (25:15, 25:18, 25:18).
Tatran Prešov spoznal súperov v SEHA lige, čaká ho aj nováčik Partizan Belehrad
Hádzanári slovenského klubu Tatran Prešov budú aj v sezóne 2021/2022 súčasťou nadnárodnej súťaže SEHA ligy. Predstaví sa v nej spolu 10 klubov zo siedmich krajín – okrem Slovenska budú mať zastúpenie aj Maďarsko, Chorvátsko, Severné Macedónsko, Srbsko, Bielorusko a Ukrajina.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK