Štvrtok, 08. december 2022
Meniny má Marína | zajtra Izabela

Fragaria Cup spoznal víťazov (+ Fotogaléria)

Záverečnými zápasmi o umiestnenie a slávnostným dekorovaním víťazov včera vyvrcholil 6. ročník najväčšieho medzinárodného futbalového turnaja mládeže Fragaria Cup, na ktorom sa predstavilo spolu 279 tímov zo 17 krajín Európy a Izraela.

Napriek tomu, že organizátorom i hráčom v posledných dvoch dňoch komplikovalo situáciu počasie, ktoré narušilo plánovaný program, podarilo sa odohrať všetkých takmer tisíc zápasov, ktoré rozhodli o celkových víťazoch. Štyri dni plné futbalu vyvrcholili udelením medailí, vyhlásením all-stars tímov ako aj najúspešnejších hráčov, strelcov a brankárov jednotlivých kategórií. Postavenie historicky najúspešnejšieho tímu Fragaria Cuou potvrdil aj v tomto roku NK Osijek, ktorý k doterajším piatim triumfom na turnaji za posledné dva roky, pridal ďalšie dve víťazstvá v kategórii 10 a 14-ročných nádejí. Tímu U10 pod vedením trénera Ivicu Kuleševiča sa navyše podarilo po víťazstvách v kategórii osemročných a minuloročnom triumfe medzi deväťročnými pokoriť všetkých súperov aj v tomto roku v kategórii U10 a stali sa tak prvým chlapčenským tímom, ktorý získal do trvalého vlastníctva Putovný pohár pre víťaza. V kategórii dievčat sa z rovnakého úspechu mohli tešiť hráčky českého Hradca Králové, ktoré takisto zvíťazili trikrát v rade. Príjemným prekvapením dievčenskej časti súťaže bolo vystúpenie izraelského tímu Kishronot Hadera. Nová krajina na futbalovej mape Fragarie si z Prešova odniesla bronz. Najúspešnejšou krajinou sa stali Chorváti s tromi víťazstvami, dve zlaté získali srbskí futbalisti. Zo slovenských tímov si na víťazstvo v turnaji siahol iba Spartak Trnava v kategórii 12-ročných chlapcov.

Výsledky Fragaria Cupu 2007:
14-roční: 1. NK Osijek (Chorvátsko), 2. ŠK Matador Púchov, 3. Vác Város (Maďarsko). Finále: Osijek . Púchov 2:0
13-roční: 1. NK Marsonia Slavonski Brod (Chorvátsko), 2. Vác Város (Maďarsko), 3. BŠK Bardejov. Finále: S. Brod – Vác Város 0:0 (4:1 pk)
12-roční: 1. Spartak Trnava, 2. Daugaupils sport school (Lotyšsko), 3. JFC Skonto Riga (Lotyšsko). Finále: Trnava – Daugaupils 1:0
11-roční: 1. Vojvodina Novi Sad (Srbsko), 2. FC Hlučín (Česko), 3. Gradnulica Zrenjanin (Srbsko). Finále_ N. Sad – Hlučín 0:0 (6:5 pk)
10-roční: 1. NK Osijek (Chorvátsko), 2. Misi Miškolc (Maďarsko), 3. Spartak Trnava. Finále: Osijek – Miskolc 4:0
9-roční: 1. FK CFK Vrbas (Srbsko), 2. FC Hlučín, 3. NK Osijek , 4. Spartak Trnava. Vrbas – Hlučín 0:0 (4:3 pk)
8-roční: 1. FC MTZ Ripo Minsk (Bielorusko), 2. FC Daugava Babite Riga, 3. FC Brašov I (Rumunsko). Minsk – Riga 1:0
Dievčatá do 15 rokov: 1. DFC Slávia Hradec Králové, 2. ZFK „Lask“ Lazarevac I (Srbsko), 3. Kishronot Hadera (Izrael). Finále: Hr. Králové – Lazarevac 1:0
(ik)

Ceny najlepším odovzdával medzinárodný futbalový rozhodca Ľuboš Micheľ
Tím Nk Osijek získal v kategórii U10 už tretie víťazstvo v rade a tým aj Putovný pohár do svojho vlastníctva
Putovný pohár získali do svojho vlastvíctva natrvalo aj futbalistky Hradca Králové
Najmenší víťazi - v kategórii U8 zvíťazil Minsk
Dievčenský all-stars tím
Súvisiace články
18.3.2011 Prípravy na desiaty ročník Fragaria Cup v plnom prúde 2.7.2007 Odštartoval Fragaria cup 28.6.2007 Na Fragarii očakávajú vyše 5 800 účastníkov
Mohlo by Vás zaujímať
Prešov zažije kúsok z atmosféry F1. Monopost Alfa Romeo F1 Team ORLEN bude možné vidieť na čerpacej stanici ORLEN Benzina
Prešovčania sa môžu tešiť na zážitok, aký je možné vidieť iba na tratiach počas populárnych pretekov F1. Na čerpaciu stanicu ORLEN Benzina totiž dorazí už 30. novembra monopost tímu Alfa Romeo F1 Team ORLEN, ktorý bude vystavený na čerpacej stanici ORLEN Benzina, na Prešovskej ulici v Ľuboticiach. Fanúšikovia legendárnych pretekov si budú môcť vychutnať a odfotografovať jedinečný monopost až do 7. decembra, pričom týždňovú expozíciu bude sprevádzať aj súťaž o hodnotné ceny pre širokú verejnosť.
U23 hokejbalisti z Prešova na ligovom turnaji v Pruskom vyhrali všetky 3 zápasy
Druhý turnaj mala počas uplynulého víkendu na programe pešovská vekovo najstaršia kategória do 23 rokov, v ktorej zatiaľ veľmi úspešne spolupracujú s chlapcami z HBC Košice.
Dve Prešov karate kids z Junior Prešov boli na Majstrovstvách sveta!
Najväčší prešovský karate klub Junior, dosiahol neskutočný míľnik, a to nomináciu dvoch jeho reprezentantov na 12. Majstrovstvá sveta kadetov, juniorov a U21, ktoré sa konali v dňoch 26. až 30. októbra 2022 v tureckom meste Konya
Hokejbaloví žiaci U14 z Prešova sa predstavili na ligovom turnaji v Poprade
Tak aj v treťom turnaji prešovská U14 neporušila "tradíciu" a opäť zvíťazila len v dvoch zápasoch, keď aj tentokrát im boli nad sily košické hokejové sršne. Chalanom sa pomaly, ale isto vzdiaľuje vidina prvého miesta v tabuľke východ, ale veria, že o to výhodnejšie druhé miesto ešte poriadne zabojujú.
Na Sídlisku III v Prešove vznikol nový Fit park
Skvelá správa pre všetkých športovcov, ale aj tých, ktorí si radi udržiavajú svoju kondíciu. Na Sídlisku III v Prešove si môžu zašportovať vo Fit parku.
Prešovskí volejbalisti doma ukradli víťazstvo estónskemu šampiónovi a sú krok od historického postupu v európskom Challange Cupe
V prvom zápase šestnásťfinále Challenge Cupu sa podaril hráčom VK MIRAD UNIPO Prešov parádny kúsok. Po tom, ako prehrávali s estónskym šampiónom SC Duo Tartu už 0:2 na sety, vývoj zápasu otočili vo svoj prospech a nakoniec ho vyhrali 3:2 (22:25, 23:25, 26:24, 25:20, 15:10)!
Hokejbalisti U17 z Prešova sa predstavili na ligovom turnaji v Košiciach. Tento rok ukončia v tabuľke na prvom mieste
Po 100% U12, aj prešovská hokejbalová kategória U17 končí tento rok s plným bodovým ziskom a na 1.mieste tabuľky VÝCHOD. Kým v minulej sezóne isli len ako čierny kôň "len vyskúšať" túto kategóriu (vekový priemer 14,2 roka), tak v tejto by ich už súperi mohli brať, aj trošku vážne.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK