Nedeľa, 14. august 2022
Meniny má Mojmír | zajtra Marcela

V Prešove vyhral Hrušovský

Predsedom Kresťanskodemokratického hnutia zostáva Pavol Hrušovský. Delegáti 17. snemu v Prešove ho zvolili počtom 194 hlasov v prvom kole tajnej voľby. Jeho protikandidátmi boli Vladimír Palko, ktorého podporilo 110 voličov a Ján Morovič, ktorý získal 7 hlasov.

Líder KDH Pavol Hrušovský vo svojom nominačnom prejave zdôraznil konzervatívne hodnoty politiky, ktoré chce presadzovať. Za najdôležitejšie piliere považuje úctu k životu, solidaritu, poriadok a pevnú a úplnú rodinu. Podľa jeho názoru kompetentnosť strany tvoria kompetentní politici, zohraný tím. „To, čo je dobré pre kresťana, je dobré aj pre štát. Sme ako zubári, ktorých nikto nemá rád, ale každy ich z času na čas potrebuje, uviedol. V politike, ktorú chce presadzovať, nedopustí „sedem sociálnych smrteľných hriechov“. Patrí medzi ne politika bez zásad, kde prevláda populizmus a chýbajú nepopulárne no potrebné rozhodnutia. Ďalej menoval blahobyt bez práce a vedomosti bez charakteru, ktoré môžu viesť až k zločinu. Za obchodom bez morálky nie sú iba drogy, ale treba za nimi vidieť aj ničenie životného prostredia, prácu detí či potraviny bez záruky. Do svojho zoznamu zaradil tiež riziká, ktoré pomenoval ako vedu bez humanity, pôžitky bez morálky a vieru bez obety. Ako protiklad ponúka kresťansko-demokratické hodnoty, „ktoré musia stáť na ôsmich základoch“. Na prvom mieste menoval dôstojnosť človeka - od práva na život až po ochranu rodiny. Nasleduje podpora vzdelania a kultúry, ktorá nemôže fungovať bez upevnenia morálnych hodnôt. Hrušovský sa postavil aj za presadzovanie zodpovednej slobody, za pravdu, spravodlivosť a vymoženosť práva. Chce podporovať hospodárstvo a rozvoj vidieka, za čím vidí nižšie danie, podporu investícií, elimináciu monopolov i podporu ekonomickej etiky. Ďalšie princípy, ktoré Hrušovský mieni presadzovať, je úcta k životu, budovanie efektívneho štátu a podpora chudobných štátov.
Hrušovský vo svojom prejave uviedol, že populizmus, ktorým je charakteristická dnešná spoločnosť, nemá dlhú budúcnosť. Potvrdili to aj voliči vo Francúzsku, ktorí dali svoje hlasy kandidátovi, ktorý hovoril, že budú musieť viac robiť. Za touto víziou však bola zodpovedná politika, ktorá sa presadila proti „populistickej karte“. Delegátov snemu ubezpečil, že nebude vyhľadávať konflikty, „ale napriek tomu od spomínaných princípov neustúpim“.
Krátko po vyhlásení výsledkov novozvolený predseda KDH Pavol Hrušovský na tlačovej besede prejavil radosť nad tým, že sa tak stalo už v prvom kole. Potešilo ho, že jeho vízia o spravodlivej kresťansko-demokratickej spoločnosti a štátu a hodnotové princípy oslovili voličov. Ambíciou Hrušovského pre ďalšie obdobie bude, aby strana pokračovala v budovaní modernej, populárnej a ľuďom zrozumiteľnejšej politike, aby získali sympatie väčšieho počtu voličov. „Na túto úlohu si osobne trúfam. Budem sa usilovať o to, aby som stranu pripravil na parlamentné voľby, urobil politiku strany atraktívnou. Aby naši členovia boli dostatočne hrdí, sebavedomí a túto politiku v jednotlivých regiónoch uskutočňovali a získavali pre ňu nových podporovateľov, “ uviedol staronový predseda kresťanských demokratov. Za hlavné piliere politiky KDH považuje úctu k životu, solidaritu a poriadok, na týchto hodnotách chce budovať stabilitu strany. Hrušovský odmietol v súvislosti s KDH výroky o štiepení strany. Rôznorodé názory sú podľa jeho vyjadrenia prejavom otvorenosti, možnosti pravdivo a demokraticky prejaviť svoj názor. „Nedostáva nás to do stavu nepriateľstva. Osobne sa teším na spoluprácu so všetkými, ktorých tento snem zvolí na posty podpredsedov, “ uviedol.
-mm-

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK