Utorok, 25. január 2022
Meniny má Gejza | zajtra Tamara

Deň polície aj dňom bez pokút

Dnešné dopoludnie pred Divadlom Jonáša Záborského patrilo Dňu polície. Akcia bola pripravená najmä pre deti a jeho súčasťou boli aj ďalšie dve akcie.

Počas dňa boli pred divadlom pripravené ukážky zásahu kukláčov a policajných kynológov, chýbať nemohla ani prehliadka policajnej výstroje. „Deň polície si pripomíname každoročne 23. júna a jednotlivé okresné a krajské riaditeľstvá na celom Slovensku organizujú počas celého júna takéto podujatia, ktorých cieľom je prezentácia policajného zboru, ale hlavne jednotlivých činností, ktoré polícia zabezpečuje, “ informoval nás zástupca hovorkyne KR PZ Daniel Džobaník. Deti okrem ukážok zásahov najviac oslovila možnosť aspoň na chvíľu si sadnúť do pristavených policajných áut, kde si mohli zapnúť sirénu, či použiť policajný amplión. Vystavené boli aj dve automobily s radarmi, či veľký transportér na kontrolu nákladných áut. Ku dňu polície sa rozhodla prispieť aj prešovská Mestská polícia a OR PZ v Prešove. Tí na dnešok vyhlásili Deň bez pokút, počas ktorého nebudú vodičom, ktorí sa prehrešia voči dopravnej disciplíne, či neúmyselne zavinia dopravný priestupok, ukladať pokutu a situáciu vyriešia iba dohovorom. „Pokutovať sa bude len v ojedinelých prípadoch, ak by sa vodič správal arogantne a vulgárne. Vtedy by nasledovali aj represívne opatrenia, “ upresnil informáciu tlačový tajomník MsÚ Michal Kaliňák.
(ik)

Policajní kynológovia
Policajní kynológovia
Policajní kynológovia
Policajní kynológovia
Policajní kynológovia
Policajní kynológovia
Policajní kynológovia
Policajní kynológovia
Policajní kynológovia
Policajní kynológovia
Deti sa tešili ňajmä z možnosti sedieť v policajnom aute
Deti zaujala aj ukážka policajnej výstroje
Deti zaujala aj ukážka policajnej výstroje
Deti zaujala aj ukážka policajnej výstroje
Deti zaujala aj ukážka policajnej výstroje
Mohlo by Vás zaujímať
Medzi Jarkovou ulicou a obchodným komplexom v centre mesta vzniklo malé námestie
Mesto Prešov prepojilo ulice Biskupa Gojdiča a Jarkovú novým námestíčkom. Zrekonštruovaná komunikácia bude slúžiť predovšetkým chodcom a cyklistom.
Hodili kameň do čelného skla trolejbusu v Prešove
Na linku 158 bolo včera (18.01.2022) podvečer oznámené, že došlo k úmyselnému rozbitiu čelného skla na trolejbuse
Prvou Prešovčankou roka 2022 je Sárka
Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove sa 1. januára 2022 narodil prvý chlapček Brajen. V druhý deň nového roka sa vypýtala na svet aj prvá Prešovčanka Sárka.
Rekonštrukcia ZUŠ Jána Pöschla je kompletne ukončená
Mesto Prešov úspešne ukončilo rekonštrukciu ZUŠ Jána Pöschla na Prostějovskej ulici. V rámci II. a III. etapy rekonštrukcie boli zateplené všetky pavilóny a kompletne vymenené vykurovacie rozvody.
Mesto Prešov uspelo v súdnom spore s projektantom cykloželezničky, od ktorého bude vymáhať vyše pol miliónovú škodu
Krajský súd v Prešove potvrdil rozsudok prvostupňového súdu vo veci vadného projektu týkajúceho sa stavby cykloželezničky. Rozhodnutie už nadobudlo právoplatnosť a pre spoločnosť A. P. H. ateliér, s.r.o. tak vzniká povinnosť zaplatiť mestu Prešov zmluvnú pokutu a náhradu spôsobenej škody vo výške takmer 550 tisíc eur.
V Prešove sa začína zber vianočných stromčekov
Zber vianočných stromčekov na prešovských sídliskách sa začína v pondelok 10.1.2022 a naplánovaný je až do 31.1.2022.
Lávka na Mukačevskej ulici je po rekonštrukcii opäť prístupná pre širokú verejnosť
Mesto Prešov úspešne ukončilo komplexnú rekonštrukciu lávky na Mukačevskej ulici. Stavba už bola oficiálne odovzdaná do užívania. Na lávke a priľahlých chodníkoch je ešte potrebné vykonať povrchové úpravy, ktoré budú zrealizované v jarných mesiacoch.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK