Pondelok, 15. august 2022
Meniny má Marcela | zajtra Leonard

Minister vyhodnotil študentskú súťaž

V priebehu konferencie Výmena skúseností pri využívaní štrukturálnych fondov, ktorá sa dnes konala v priestoroch Parku kultúry a oddychu v Prešove vyhodnotilo Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja (MVaRR) SR aj celoslovenskú študentskú súťaž „Zlepšenie a skvalitnenie mimoškolskej záujmovej činnosti, priestorov na jej vykonávanie, technického vybavenia a využitia vo vzdelávacom procese“.

Hlavnú cenu v podobe päťdňového pobytu v Bruseli si od ministra výstavby a regionálneho rozvoja Mariána Janušeka prevzali študenti Združenej strednej škole z Humenného, ktorí zvíťazili s projektom „...aby sa myšlienka skutkom stala“. Súťaž vyhlásilo ministerstvo v rámci kampane Roadshow 2007 zameranej na zvýšenie informovanosti mládeže o štrukturálnych fondoch EÚ. Určená bola žiakom 3. a 4. ročníkov stredných škôl. Jej cieľom bolo ponúknuť mládeži i pedagógom príležitosť nadobudnúť praktické skúsenosti z tvorby projektov spolufinancovaných zo štrukturálnych fondov. Súťaž pozostávala z dvoch kôl. To prvé prebiehalo na úrovni samosprávnych krajov, z ktorého do druhého, celoslovenského kola, postúpili z každého VÚC tri najkvalitnejšie projekty. Z nich potom vybrala hodnotiaca komisia ministerstva ako ten najlepší práve projekt humenských študentov.
(ik)

Mohlo by Vás zaujímať
Prešovčania môžu navštíviť Vodný bar a zadarmo sa osviežiť
Na Hlavnej ulici pribudol Vodný bar, v ktorom sa môžu Prešovčania osviežiť a doplniť pitný režim počas letných horúčav.
Prešov Karate Kids sa zúčastnili svetovej súťaže!
Futbalové ihrisko pri ZŠ Prostějovská bude mať nový umelý trávnik
V týchto dňoch sa začali stavebné práce na futbalovom ihrisku v areáli ZŠ Prostějovská, kde už čoskoro pribudne nový umelý futbalový trávnik v limetkovo zelenej farbe. Slúžiť bude celému 1. FC Tatran Prešov, vrátane detí z Futbalovej akadémie 1. FC Tatran Prešov. Nový trávnik budú využívať aj žiaci zo ZŠ Prostějovská.
Mesto Prešov úspešne ukončilo úpravy plôch na Mukačevskej ulici
Po rekonštrukcii chodníka vedúceho k Materskej škole na Mukačevskej ulici zrealizovalo mesto Prešov aj rozsiahlu obnovu okolitých plôch vnútroblokov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK