Utorok, 25. január 2022
Meniny má Gejza | zajtra Tamara

Slovensko zatiaľ vyčerpalo zo štrukturálnych fondov 40% prostriedkov

Slovensko doteraz vyčerpalo iba 40 % zo 64 miliónov korún, ktoré sú v rámci štrukturálnych fondov v skrátenom programovacom období rokov 2004-2006 určených pre našu krajinu. Uviedol to dnes na prvej zo šiestich regionálnych konferencií pod názvom Výmena skúseností pri využívaní štrukturálnych fondov minister výstavby a regionálneho rozvoja (MVaRR) SR Marián Janušek.

Minister výstavby a regionálneho rozvoja Marián Janušek

Ako minister dodal, zmluvne podchytených je 88% týchto prostriedkov. Za posledný rok pritom podľa neho došlo k zdynamizovaniu celého procesu, keď čerpanie ešte pred rokom bolo na úrovni 21% a zazmluvnenosť na úrovni 58%. „Vytvára sa priestor, že do konca roka 2008 sa nám podarí vyčerpať maximum finančných prostriedkov, “ uviedol Janušek. Ako zdôraznil, v programovacom období 2007-2013 príde z európskych fondov na Slovensko 7-násobne viac finančných prostriedkov. Celkovo 11,4 miliardy eur, teda okolo 400 miliárd korún. Ministerstvo pritom momentálne čaká na schválenie strategického referenčného rámca v Bruseli. „Ak to môžem odhadnúť, tak do konca júla by mohol byť prijatý, “ uviedol minister. Hneď po schválení by mali byť vyhlásené tri operačné programy (OP) – regionálny OP, OP technická asistencia a OP zdravotníctvo. „V rokoch 2004 až 2006, kedy sme vstupom krajiny do EU naskočili do rozbehnutého rýchlika aj čo sa týka realizácie fondov, bol systém ich riadenia komplikovaný. Veľa sme sa z neho ale naučili a využijeme to aj v budúcom období, “ uviedol Janušek. Konferencie o výmene skúseností pri využívaní štrukturálnych fondov organizuje MVaRR počas júna okrem Prešova postupne v Košiciach, Žiline, Trenčíne, Banskej Bystrici a Nitre.
(ik)

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK