Štvrtok, 25. apríl 2024
Meniny má Marek | zajtra Jaroslava

Na víťazstvo nad Dubovou musíme ešte počkať

Po piatkových úvodných zápasoch 7. kola extraligy volejbalistov sa v sobotu hrali ďalšie štyri stretnutia. Zaobišli sa bez väčších prekvapení, Prešovčania nedokázali ani tentokrát poraziť Petrochemu Dubová, ktorá tak ostáva jediným extraligovým celkom, ktorú PU ešte neporazila.

Humenné napriek improvizácii v zostave, vynútenej veľkou maródkou, hladko porazilo posledný Zvolen.

VK PU Prešov - Petrochema Dubová 0:3 (-16, -24, -18)

Po "rozcvičkovom" víťazstve nad Zvolenom nastúpili Prešovčania proti Dubovej v akomsi útlme. Plná hala sledovala v prvom sete jasnú prevahu hostí, ktorí dominovali najmä na sieti, či už blokársky, alebo útočne. Dubová sa spoliehala najmä na výkony Mojsejenka a Procházku, podobné osobnosti Prešovčania jednoducho nemali. Set mal jednoznačný priebeh, hostia viedli postupne 9:3, 14:7, 17:9 a 22:16. V druhom dejstve nastalo z domácej strany oživenie. Hra sa vyrovnala a hoci Dubová viedla až do stavu 16:18, Prešovčania najmä zásluhou Gešperíka držali krok. Postupne vyhrávali 20:18, 22:20, 23:22 a keď po nádhernom útoku Vartovníka spoza útočnej čiary bolo 24:23, mali aj setbal. V rozhodujúcich momentoch však nedokázali účinne zaútočiť a súper sa nenechal dvakrát núkať. Vyhral aj druhý set a do tretieho vstupoval s jasnou psychickou výhodou. VK PU držal vyrovnaný stav do 8:7, potom však definitívne došlo ku zlomu. Aká-taká šanca domácich žila do stavu 17:19, vzápätí sa postavil na servis najlepší hráč zápasu Mojsejenko a definitívne rozhodol.
"Možno aj fakt, že stále čakáme na výhru nad Dubovou a že sme ju chceli dnes dosiahnuť, zviazalo chlapcom ruky," uvažoval tréner PU Daniel Oravec. "Dubová hrala veľmi dobre vo všetkých činnostiach, najmä v útoku. V prvom sete sme mali problém s prihrávkou a útokom cez kolíky, v druhom to bolo lepšie, ale keď sme v koncovke neodkázali zatlačiť na sieti a pokazili dva útoky, opäť sme prehrali. Škoda, lebo v prípade využitého setbalu to mohol byť iný zápas. Veľmi nám zlyhal útok stredom siete, naši hráči sa nedokázali presadiť často aj proti jednobloku. Nič mimoriadne však nedokázali ani kolíkoví smečiari."
Prešov: Kempa, Škvarek, Műncner, Sopko, Vartovník, Gešperík (libero Mosorjak, Repák, Červeň, Vokál). Hralo sa 73 minút, pred 600 divákmi rozhodovali Mokrý a Marton.

Linda Chemes Humenné - Lokomotíva Zvolen 3:0 (18, 11, 22)

Pred víkendovým kolom mal tréner Lindy Štefan Zbur hlavu v smútku. Do mužstva sa mu vkradla extrémna maródka a tak len uvažoval, ako dá dohromady sedem hráčov. Napriek tomu už v piatok Humenčania pomerne potrápili favorita z Dubovej. "Hrali sme pomerne dobre v prvých dvoch setoch, súper spočiatku šetril opory, ale keď sme viedli v druhom sete 17:11, museli na ihrisko. Napokon sme nezvládli koncovku a prehrali druhý aj tretí set," krátko sa vrátil Š. Zbur ku piatkovému dianiu.
Oveľa dôležitejší duel z pohľadu tabuľky však čakal jeho zverencov v sobotu. Zvolenčania, vediac o zdravotných problémoch pod Vihorlatom si verili, napokon však bolo všetko inak. V základe sa objavili aj maródi Onderčin a Beňa a prvé dva sety boli jasne v réžii domácich. "Boli sme jednoducho lepší po všetkých stránkach, hostí sme ublokovali, daril sa nám servis. Nie nadarmo som však chlapcom prízvukoval, že zápas sa končí až tretím vyhratým setom. Poľavili, prispôsobili sa súperovi a výsledkom bola ťahanica v treťom sete. Skóre bolo vyrovnané až do stavu 22:22, potom sme trikrát účinne zablokovali a definitívne tak rozhodli v náš prospech," referoval humenský tréner. "Z nášho pohľadu sme dosiahli veľmi cenné víťazstvo, máme pred Zvolenom už päťbodový náskok a tak sa nám koniec tabuľky pomaly vzďaľuje."

Humenné: Matta, Onderčin, Kríž, P. Zbur, Beňa, Katona (libero Fedorišin, Bolinger). Hralo sa 64 minút, pred 250 divákmi rozhodovali Hank a Porvazník.

Ostatné výsledky 7. kola extraligy mužov: Chemes Humenné - Petrochema Dubová 0:3 (-22, -22, -18), PU Prešov - Lokomotíva Zvolen 3:0 (13, 12, 20), Spartak Myjava - Matador Púchov 1:3 (-22, 24, -17, -26), VKP Bratislava - Stavbár Žilina 2:3 (23, -22, -19, 27, -12), VKP Bratislava - Matador Púchov 0:3 (-23, -17, -20), Spartak Myjava - Stavbár Žilina 3:2 (-20, 20, 25, -23, 13).

Tabuľka:
<table width="100%" border="1" cellspacing="5" cellpadding="5" bordercolor="#C0C0C0"><tr><td>1. Púchov</td><td align="right">13</td><td align="right">13</td><td align="right">0</td><td>39:6</td><td align="right">26</td><td><br></td></tr><tr><td>2. Myjava</td><td align="right">13</td><td align="right">9</td><td align="right">4</td><td>30:14</td><td align="right">22</td><td><br></td></tr><tr><td>3. Dubová</td><td align="right">13</td><td align="right">9</td><td align="right">4</td><td>31:17</td><td align="right">22</td><td><br></td></tr><tr><td>4. Prešov</td><td align="right">13</td><td align="right">8</td><td align="right">5</td><td>27:21</td><td align="right">21</td><td><br></td></tr><tr><td>5. Žilina</td><td align="right">13</td><td align="right">6</td><td align="right">7</td><td>24:27</td><td align="right">19</td><td><br></td></tr><tr><td>6. Humenné</td><td align="right">13</td><td align="right">5</td><td align="right">8</td><td>17:25</td><td align="right">18</td><td><br></td></tr><tr><td>7. VKP</td><td align="right">13</td><td align="right">2</td><td align="right">11</td><td>14:35</td><td align="right">15</td><td><br></td></tr><tr><td>8. Zvolen</td><td align="right">13</td><td align="right">0</td><td align="right">13</td><td>2:39</td><td align="right">13</td><td><br></td></tr></table>

Mohlo by Vás zaujímať
3b HbL VÝCHOD: Pred posledným kolom základnej časti a Play OFF, už len zopár otáznikov.
Do Play OFF regionálnej 3b Hokejbalovej ligy VÝCHOD zostáva mužom odohrať posledné, dohrávané ligové kolo a začne sa boj o poháre najcennejšie. A ako si počínali Vaše družstvá, si pozrite v nasledujúcich riadkoch.
Prešovským volejbalistom po dvoch rokoch ušlo finále, zahrajú si o bronz
Vo štvrtok pokračovala Niké Extraliga mužov štvrtými semifinálovými zápasmi play-off. Volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov opäť hostili družstvo Komárna. Zverenci trénera Erika Digaňu dokázali reagovať na 2-setové manko, ale napriek vyrovnaniu padli v tajbrejku po setoch (21:25, 23:25, 25:22, 25:23, 12:15). Museli sa skloniť pre súperom, ktorý ich po výhre 3:1 na zápasy poslal do série o bronzové medaily. V druhej dvojičke o miestenku do finále Bratislava vyrovnala sériu s Myjavou na 2:2.
Prešovskí volejbalisti definitívne na nepopulárnom 4. mieste
V sobotu pokračovala tretím zápasom séria o bronzové medaily Niké Extraligy mužov medzi volejbalistami VK MIRAD UNIPO Prešov a TJ Spartak Myjava. Napriek veľkej bojovnosti sa domácim hráčom nepodarilo sériu zdramatizovať a po prehre 2:3 (20:25, 25:23, 25:14, 22:25, 12:15) si Kopaničiari z metropoly Šariša odviezli cenné kovy. Vo finále hranom na 4 výhry sa hráčom Bratislavy podarilo vyrovnať sériu o majstrovský titul proti Komárnu na 2:2.