Nedeľa, 23. január 2022
Meniny má Miloš | zajtra Timotej

Lekári odcházajú z nemocníc do ambulancií

Prešovský samosprávny kraj zaznamenáva v poslednom období zvýšený presun lekárov z nemocníc do ambulantnej sféry. Podľa člena komisie zdravotníctva Andreja Havrillu takto vzniklo vyše 200 nových ambulancií, najmä ambulancií prvého kontaktu a špecializovaných ambulancií.

Člen komisie zdravotníctva PSK Andrej Havrilla

Ako uviedol Havrilla, tento trend nie je dobrý a môže spôsobiť problémy, pretože vytvára tlak na financie zo zdravotných poisťovní. „Jedna ambulancia potrebuje mesačný objem finančných prostriedkov vo výške zhruba 70 až 200-tisíc korún. Prijatím reformných zákonov došlo k narušeniu určitej rovnováhy. Nie som proti konkurencii v zdravotníctve, ale nechcem, aby dochádzalo k naháňaniu výkonov a bodov kvôli poskytnutiu finančných prostriedkov zo strany poisťovní“, podotkol A. Havrilla. Ten za zvýšeným presunom lekárov z nemocníc do ambulancií vidí aj lepšiu možnosť zarobiť si v nich. „V niektorých prípadoch sú príjmy lekárov v privátnych zariadeniach aj dva až trikrát vyššie ako má lekár v nemocnici. To bol aj hlavný dôvod, prečo títo lekári odišli“, tvrdí A. Havrilla, podľa ktorého tým ale trpia nemocnice. „V nemocniciach sa častokrát riešia náročnejšie stavy a odborníci nám tam potom chýbajú. Zmenou zákona vypadla ambulantným lekárom povinnosť zúčastňovať sa nemocničných služieb, aj keď podľa môjho názoru by to bolo dobré pre obe strany“, dodal. Úrad PSK v súčasnosti eviduje takmer 2 100 subjektov, ktorým udelil povolenie na prevádzkovanie zdravotníckych zariadení. Za posledné dva roky pritom pribudlo vyše 200 nových poskytovateľov. Odbor sociálnych vecí a zdravotníctva Úradu PSK pripravuje na júnové zasadnutie zastupiteľstva prehľad zdravotníckych zariadení na území samosprávneho kraja ako aj návrh na ich racionalizáciu.
(ik)

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK