Utorok, 25. január 2022
Meniny má Gejza | zajtra Tamara

Predseda NR SR navštívil Prešov

Včera sa na oficiálnej návšteve Prešova zúčastnil predseda Národnej rady SR Pavol Paška. V priebehu necelých dvoch týždňov sa tak po premiérovi Róbertovi Ficovi, podpredsedovi vlády a ministrovi spravodlivosti Štefanovi Harabinovi a ministrovi hospodárstva Ľubomírovi Jahnátkovi stal ďalším vládnym predstaviteľom, ktorí navštívil tretie najväčšie krajské mesto.

Paška najprv v sprievode predsedu PSK Petra Chudíka pokrstil nové autobusy, ktoré zakúpila prešovská SAD. Na stretnutí s rektorom Prešovskej univerzity Františkom Mihinom, za účasti dekanov ôsmich fakult a predstaviteľov Akademického senátu, hovoril predseda Národnej rady predovšetkým o návrhu novely vysokoškolského zákona. Na prešovskej radnici rokoval Paška s primátorom Pavlom Hagyarim a predsedom samosprávneho kraja Petrom Chudíkom o hospodárskom rozvoji regiónu. Všetky tri strany po stretnutí deklarovali nevyhnutnosť vzájomnej spolupráce a to „bez ohľadu na politickú príslušnosť. “ Primátor Pavel Hagyari naznačil aj prvý konkrétny investičný zámer, ktorý Paška prisľúbil podporiť. Ísť by malo o väčšieho amerického investora, ktorý by mal prísť do Prešova do dvoch týždňov. „Nemám ale zatiaľ možnosť bližšie o tejto investícii informovať. Už je ale viacmenej rozhodnuté, že dali prednosť pred inými krajinami Slovensku a Prešovu, “ uviedol prešovský primátor. „Konkrétne je o podpore investície možné hovoriť až keď sú známe detaily a rozhodnutie investora, “ dodal P. Paška.
(ik)

Primátor P. Hagyari, predseda NR SR P. Paška a župn P. Chudík na spoločnom stretnutí
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK