Pondelok, 04. júl 2022
Meniny má Prokop | zajtra Cyril, Metod

Nemocnice: Koľko postelí sa zruší?

Úrad Prešovského samosprávneho kraja (PSK) nedal žiadne stanovisko k tomu, o koľko a v ktorých zdravotníckych zariadeniach by sa mali redukovať nemocničné lôžka. Podľa vyjadrenia hovorkyne PSK Veroniky Fitzekovej, PSK už nie je zriaďovateľom žiadneho zdravotníckeho zariadenia v kraji.

Napriek tomu sa z jeho iniciatívy konalo 8. februára stretnutie so zástupcami zdravotníckych zariadení, ktorých vyzvali k odpovedi na tri zásadné údaje. Išlo o stav lôžok k 31. 12. 2006, návrh ich stavu po 1. apríli 2007 a aká je obložnosť a doba hospitalizácie v jednotlivých zariadení. Na túto výzvu zareagovali všetky zariadenia okrem Nemocnice v Kežmarku, ktorá patrí k nemocniciam I. typu. Podľa Fitzekovej, sumárne čísla PSK nemá, ale zo strany zdravotníckych zariadení išlo viac-menej iba o kozmetické úpravy. Nemocnice by uvítali skôr reprofilizáciu lôžok ako ich likvidáciu. Očakáva sa, že najviac lôžok by sa malo redukovať v tatranských zdravotníckych ústavoch.
Podľa vyjadrenia ministra zdravotníctva Ivana Valentoviča, na Slovensku je treba zredukovať 6193 lôžok, pričom v Prešovskom kraji ich má ubudnúť najviac, až 2062.
-mm-

Súvisiace články
4.4.2007 Poslanci nechcú menej lôžok
Mohlo by Vás zaujímať
Slovensko trápia horúčavy, mesto Prešov pripomína obyvateľom, ako sa chrániť
Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na 30.6. a 1.7. 2022 aj pre okres Prešov výstrahu 2. stupňa pred vysokými teplotami, ktoré môžu atakovať hranicu až 37 stupňov Celzia.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK