Nedeľa, 22. máj 2022
Meniny má Júlia, Juliana | zajtra Želmíra

BLOG: Som zmätený ako naši poslanci

Preskupovanie medzi poslaneckými klubmi sa hlavne v minulom volebnom období stalo obľúbeným športom poslancov Národnej rady Slovenskej republiky. Ani nie mesiac po komunálnych voľbách si pravidla tejto hry vyskúšali aj naši mestskí poslanci.

Pýchou komunálnych politikov je spôsob voľby. Každý úspešný kandidát neustále zdôrazňuje, že je skutočnou osobnosťou, nakoľko kandidoval v rámci väčšinového volebného systému. Voliči si vybrali jeho meno v siahodlhom zozname ďalších mien. Takto pochvalne sa „častujú“ aj prešovskí mestskí poslanci, ktorí občas pozabudnú na to, že pod ich úspech sa podpísali dva faktory: nízka volebná účasť a koalícia s pevnou voličskou základňou. Až teraz, pri tvorbe nového klubu kresťanských demokratov a nezávislých silnejú hlasy sa to, že odídenci neboli ani tak osobnosťami, ako tými, ktorí sa zviezli na úspešne postavenej koalícii.
Tak teda, koho sme volili stranu, či kandidáta? Ak stranu, neúspech straníckeho primátorského kandidáta dáva do straníckej disciplíny nové svetlo. Za predpokladu, že voľba bola o osobnostiach, potom je potrebné sa pozrieť na volebnú agendu poslancov. Takto, postupnou selekciou zistíme, že voliči, ktorí v týchto voľbách zabrali sú úplne skromní ľudia, ktorí od poslancov neočakávajú žiadnu víziu, akurát usmernenie. Trochu slabá demokracia, ktorej pravú tvár odhalili protichodné vyjadrenia politikov, akí sú bytostne závislí od rovnakého typu voličskej základne. Z nášho politického vývoja som preto rovnako zmätený ako tí, ktorí ho tvoria – naši miestni politici.
Martin Liščinský

Súvisiace články
23.1.2007 BLOG: Springfield nad Torysou 22.1.2007 Blogy na PISe
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK