Utorok, 25. január 2022
Meniny má Gejza | zajtra Tamara

V Jarovniciach volia viac v „rómskej časti“

Na rozdiel od parlamentných volieb, v obci Jarovnice v okrese Sabinov tentokrát volili predovšetkým Rómovia. V Jarovniciach ich žije vyše 3 500.

Obec je rozdelená na dva okrsky. V prvom, v ktorom bolo zapísaných 1 126 voličov, hlavne Nerómov, prišlo voliť do popoludňajších hodín 30 percent voličov. V druhom okrsku volili prevažne obyvatelia rómskej osady. Z 1 216 zapísaných voličov ich prišlo k urnám viac ako 55 percent. Voliči tu stáli v radoch. Boli medzi nimi aj negramotní a tak za plachtou si museli vzájomne pomáhať. V Jarovniciach majú šesť kandidátov na post starostu. V druhom okrsku kandiduje 15 Rómov a dvaja Nerómovia na post poslanca a môžu získť šesť poslaneckých mandátov. V prvom okrsku je 23 kandidátov a majú päť poslaneckých miest. O post starostu sa neuchádza žiaden Róm. V Jarovniciach pôsobí aj dobrovoľná stráž, ktorá dohliada na priebeh volieb, označená je zelenou páskou na rukáve.
(mm)

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK