Pondelok, 23. november 2020
Meniny má Klement | zajtra Emília

Cvičenie krízového štábu predbehla reálna bomba

Na troch miestach dnes zasahovali 80-ti príslušníci integrovaného záchranného systému a ďalších zložiek krízového štábu.

Pri dnešnom cvičení si policajti poradili aj s teroristami

Prešovskí policajti, hasiči i záchranári si totiž v rámci avizovanej cvičnej operácie museli poradiť s únikom nebezpečnej látky, útokom teroristickej skupiny, ale aj likvidáciou ohniska klasického moru. „Takéto cvičenia sú dôležité preto, aby sme boli pripravený na rôzne môžnosti ohrozenia. Podobné situácie sa môžu kedykoľvek stať a chceme krízový štáb, starostov obcí, či primátorov miest na tieto situácie pripraviť,“ informoval portál PIS.sk o cieľoch cvičenia vedúci odboru krízového riadenia Obvodného úradu v Prešove Jozef Čorba.

Dôležitosť byť pripravený na podobné situácie pritom potvrdil aj minulotýždňový nález nevybuchnutej bomby z 2. svetovej vojny na prešovskej železničnej stanici. „Tento nález predbehol o nejaký ten deň našu prípravu. Ukázali sme ale, že vieme takéto situácie riešiť. V priebehu pol hodiny bolo uzatvorené okolie miesta nálezu, odklonená doprava, evakuované obyvateľstvo z veľkých nákupných stredísk, riešiť sme museli aj náhradnú dopravu. Aj keď sme sa na to nepripravovali, jednotlivé zložky túto situáciu zvládli,“ pochválil zásah spred týždňa J. Čorba. Podobne uspokojivo pritom hodnotil aj dnešné cvičenie. „Ciele, ktorými bolo preveriť informačný tok a zladiť činnosť krízových štábov, boli splnené, aj keď sa ukázali aj menšie nedostatky, najmä čo sa týka činnosti starostov,“ uviedol s tým, že do dvoch týždňov bude pripravená analýza cvičenia a jeho hodnotenie s cieľom poukázať na chyby, ktoré sa pri výcviku vyskytli.
(ik)

Mohlo by Vás zaujímať
Pátranie po nezvestnej osobe
Norbert Malý, nar. 31.8.1970, tr.bytom Spišský Štiavnik, ul. Slnečná č. 427/9, okr. Poprad.
Krádež pokladničky z kostola
Včera (10.11.2020) po 15-tej hodine došlo v kostole „Svätého Jozefa“ v Prešove ku krádeži. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove na základe tejto udalosti začal trestné stíhanie za obzvlášť závažný zločin krádeže.
Poškodené nové požiarne dvere, výzva pre verejnosť
Včera (26.10.2020) popoludní telefonicky oznámila technická riaditeľka obchodného centra v Prešove poškodenie požiarnych dverí na objekte na Ul. Arm. Gen. Svobodu.
Kamerový systém v meste Prešov odhaľuje priestupky už 20 rokov
Mestská polícia v Prešove dennodenne monitoruje dianie v meste osobne i prostredníctvom kamerového systému, ktorý pomáha odhaliť a riešiť priestupky a trestné činy. Kamerový systém v Prešove dnes oslavuje okrúhle jubileum.
Pátranie po hľadanej osobe
Štefan Šoltís, nar. 30.07.1973, trv. bytom Poprad.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.