Utorok, 24. november 2020
Meniny má Emília | zajtra Katarína

Veľvyslanec USA poďakoval prešovským vojakom a prvýkrát si posedel v helikoptére

Leteckú základňu (LZ) generálplukovníka Jána Ambruša dnes navštívil veľvyslanec USA na Slovensku Rodolphe M. Valle. Spolu s pridelencom obrany USA Johnom R. Wallaceom sa tu stretli s príslušníkmi základne, ktorí pôsobili na misiách v Afganistane a Iraku.

Americký veľvyslanec R. M. Valle si za asistencie veliteľa LZ M. Korbu (vľavo) po prvýkrát vyskúšal pobyt v kokpite helikoptéry

„Som potešený, že som sa od týchto vojakov mohol z prvej ruky dozvedieť o ich práci a skúsenostiach v náročných misiách a mal možnosť poďakovať sa im v mene USA za službu v boji proti terorizmu,“ uviedol po stretnutí americký veľvyslanec. Jedným z vojakov, ktorí sa s R. M. Vallem stretli bol aj starší dôstojník LZ J. Ambruša Ľubomír Fejerčák. „Je veľmi pekné, že aj takýmto spôsobom sa americká strana zaujíma o dianie týkajúce sa Severoatlantickej aliancie,“ ocenil návštevu amerického veľvyslanca Ľ. Fejerčák, ktorý spolu s trojicou kolegov z prešovskej LZ bol členom 40- člennej slovenskej jednotky v Afganistane jeden rok. „Činnosť našej jednotky spočívala v stavebnej činnosti. Pomáhali sme opravovať pristávacie, rolovacie a odstavné plochy lietadiel. Do priameho ohrozenia života sme sa našťastie nedostali, nebezpečné situácie vznikali jedine pri podozrení na raketový útok a pri našom presune do Kábulu. Inak bola naša misia pokojná,“ zaspomínal si na pobyt v Afganistane 27-ročný Ľ. Fejerčák.

Okrem stretnutia s vojakmi si americký veľvyslanec stihol pozrieť aj cvičný let útočného vrtuľníka Mi-24, do ktorého sa predtým pri jeho statickej ukážke aj na chvíľu posadil. Po vystúpení nám slovami „this is moje prvýkrát in the helicopter (toto je „moje prvýkrát“ v helikoptére)“ prezradil, že toto posedenie v helikoptére bolo pre neho premiérové. „Ja si myslím, že by z neho bol dobrý pilot. Živo sa ale zaujímal nielen o vrtulník, ale aj o systém prípravy našich vojakov, či o naše pôsobenie v misiách, na ktorých sme boli. Je to v každom prípade pre nás veľká pocta,“ dodal veliteľ LZ J. Ambruša Miroslav Korba
(ik)

Mohlo by Vás zaujímať
Pátranie po nezvestnej osobe
Norbert Malý, nar. 31.8.1970, tr.bytom Spišský Štiavnik, ul. Slnečná č. 427/9, okr. Poprad.
Krádež pokladničky z kostola
Včera (10.11.2020) po 15-tej hodine došlo v kostole „Svätého Jozefa“ v Prešove ku krádeži. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove na základe tejto udalosti začal trestné stíhanie za obzvlášť závažný zločin krádeže.
Poškodené nové požiarne dvere, výzva pre verejnosť
Včera (26.10.2020) popoludní telefonicky oznámila technická riaditeľka obchodného centra v Prešove poškodenie požiarnych dverí na objekte na Ul. Arm. Gen. Svobodu.
Kamerový systém v meste Prešov odhaľuje priestupky už 20 rokov
Mestská polícia v Prešove dennodenne monitoruje dianie v meste osobne i prostredníctvom kamerového systému, ktorý pomáha odhaliť a riešiť priestupky a trestné činy. Kamerový systém v Prešove dnes oslavuje okrúhle jubileum.
Pátranie po hľadanej osobe
Štefan Šoltís, nar. 30.07.1973, trv. bytom Poprad.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.