Štvrtok, 25. júl 2024
Meniny má Jakub | zajtra Anna, Hana

Prešov zdobí viac ako 10 000 letničiek a trvaliek

Prešov hrá pestrými farbami vysadených letničiek a trvaliek. Tento rok naše mesto zdobí viac ako 10 000 kusov.

V Prešove bolo vysadených 10 040 kusov kvetín, z toho 8960 kusov letničiek a 1080 kusov trvaliek s okrasnými trávami. Výsadba skrášlila centrum mesta Prešov, ale napríklad aj priestor v okolí železničnej stanice v smere do centra mesta.

Letničky boli vysadené už tradične aj do 16 veľkých gárs (vysokých stojanov s kvetináčmi). 13 z nich je umiestnených na pešej zóne v centre mesta, ďalšie tri zdobia plochu pred vstupom na autobusovú stanicu.

Rozkvitla aj historická budova radnice a tiež sídliská, ktoré ozdobili kvetináče s pestrofarebnými kvetmi.

V tomto roku bolo vysadených deväť druhov letničiek - červené a ružové begónie, ružové, biele a tmavocyklámenové petúnie, kríčkové muškáty v bledoružovej a tmavoružovej farbe, aksamietnice, zinnie, lobulárie, sedmokrásky a kány indické.

Z trvaliek a okrasných tráv zdobia mesto Prešov štyri druhy levandule, okrasná tráva "červený barón", ostrica japonská a ostrica ošimenská.

Mohlo by Vás zaujímať
Preventívne protipožiarne kontroly v Prešove
Mesto Prešov informuje občanov, že od 15. júla 2024 do 6. decembra 2024 budú podľa zákona č. 314/2001 Z. z. o ochrane pred požiarmi na území mesta Prešov vykonávané preventívne protipožiarne kontroly. Pracovníci vykonávajúci kontrolu sa preukážu osobitným poverením.
Dni dobrej správy v Prešove
Združenie Aglow Slovakia pozýva malých aj veľkých na Dni dobrej správy, ktoré sa uskutočnia v dňoch 23. až 27. júla v Prešove.
Špeciálne umývacie vozidlo na smetné nádoby už aj v Prešove
Technické služby mesta Prešov, a.s. pravidelne obnovujú svoj vozový park, do ktorého pribudla novinka, a to špeciálne vozidlo na umývanie nádob, a to nielen nádob na kuchynský odpad, ale aj nádob na zmesový komunálny odpad. Na Slovensku je len 10 kusov takýchto vozidiel.
14. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov
Primátor mesta Prešov Ing. František Oľha podľa § 13 ods. 4 písm. a) zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov zvoláva
Pán Ján Slávik oslávil 104. narodeniny
24. júna 2024 sa dožil krásneho životného jubilea výnimočný pedagóg a zanietený turista, Ján Slávik. K 104. narodeninám mu všetko najlepšie a najmä veľa zdravia prišiel osobne popriať aj viceprimátor mesta Prešov Peter Krajňák.
#PrešovUnlimited: Oslava umenia a dialógu pre nádej
Delegácia vlády Katalánska v strednej Európe a mesto Prešov vás pozývajú od 17. júla do 11. augusta na jedinečný projekt kultúrnej výmeny: #PrešovUnlimited, ktorý sa uskutoční v Mestskej galérii Caraffka. Cieľom tejto iniciatívy je podporiť vzájomné porozumenie a uznanie prostredníctvom médií a dialógu, čo je metóda vyvinutá európskou umelkyňou Beate Winkler.
Mesto obnovuje pomník Alexandra Duchnoviča
Reštaurácia súsošia a pomníka významného rusínskeho národného buditeľa Alexandra Duchnoviča má za sebou prvú fázu. Počas nej sa reštaurátorské práce sústreďovali na samotné súsošie. Pokračovať sa bude ďalej v opravách podstavca.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK