Streda, 02. december 2020
Meniny má Bibiána | zajtra Oldrich

Granát na stanici bola 120kg bomba

Na prešovskej železničnej stanici pri výkopových prácach v stredu okolo 14:00 našli robotníci muníciu z vojny. Granát ležal pod zemou na koľajisku, tesne vedľa druhej koľaje. Policajti okamžite evakuovali pracovníkov železničnej stanice i cestujúcich a uzavreli najprv stanicu a neskôr aj podchod.

Prvý vlak, po trojhodinovom prerušení dopravy, vypravili zo stanice asi 20 minút po 18. hodine smerom do Kysaku. Štyrom pyrotechnikom trvalo vyše dvoch hodín, kým asi 120 kilovú leteckú bombu vysokú asi jeden meter vykopali zo zeme. Pri práci používali bager, motyku a lopatu. Muníciu potom naložili do nákladného auta so špeciálnou úpravou a odviezli do kameňolomu do Brestova. Ako informoval zástupca krajskej policajnej hovorkyne Daniel Džobaník, „bombu zlikvidujú vo štvrtok. Počas noci bude pod policajným dohľadom.“ Na uvoľnení a prenášaní munície pracovali pyrotechnici z krajskej polície z Prešova a z Kriminalistického expertízneho ústavu v Košiciach. Na jej likvidácii bude spolupracovať aj armáda. Primátor Prešova Milan Benč vyhlásil o 15:30 hod. na území mesta mimoriadnu situáciu. Evakuácia ďalších priestorov v okolí stanice, o ktorej sa pôvodne uvažovalo, nebola nutná. Počas výluky železničnej dopravy prešovská SAD posilnila spoje smerom do Košíc a Sabinova. Dopravný podnik mesta Prešov poskytol autobusy a šoférov na odvoz cestujúcich do najbližších vlakových staníc
(mm)

Mohlo by Vás zaujímať
Pátranie po nezvestnej osobe
Norbert Malý, nar. 31.8.1970, tr.bytom Spišský Štiavnik, ul. Slnečná č. 427/9, okr. Poprad.
Krádež pokladničky z kostola
Včera (10.11.2020) po 15-tej hodine došlo v kostole „Svätého Jozefa“ v Prešove ku krádeži. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove na základe tejto udalosti začal trestné stíhanie za obzvlášť závažný zločin krádeže.
Kamerový systém v meste Prešov odhaľuje priestupky už 20 rokov
Mestská polícia v Prešove dennodenne monitoruje dianie v meste osobne i prostredníctvom kamerového systému, ktorý pomáha odhaliť a riešiť priestupky a trestné činy. Kamerový systém v Prešove dnes oslavuje okrúhle jubileum.
Pátranie po hľadanej osobe
Štefan Šoltís, nar. 30.07.1973, trv. bytom Poprad.
Nákladné vozidlo poškodilo stojan na čerpacej stanici
Zamestnanej čerpacej stanice na diaľnici D1 v smere Prešov- Poprad v sobotu (28.11.2020) podvečer oznámil na linku 158 poškodenie jedného zo stojanov.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
2-izb. byty v novostavbe

Ponúkame na predaj 2-izb. byty s terasou a malou záhradkou, alebo balkónom v rozostavanom bytovom dome na Novej Dúbrave neďaleko centra Prešova. Byty s modernou dispozíciou majú 53/60m2 s južnou orientáciou.

0949772893 | | cena: 116.958,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.