Pondelok, 17. jún 2024
Meniny má Adolf | zajtra Vratislav

Tatran Prešov získal 18. majstrovský titul

Hádzanári Tatrana Prešov zvládli rozhodujúci piaty súboj o majstrovský titul, keď na domácej palubovke vyhrali nad tímom MŠK Považská Bystrica po výsledku 22:16 (13:6) a po roku vrátili majstrovský titul späť do Prešova. Zelenobieli oslavujú celkovo 18. titul v ére samostatnosti, celkovo s tromi federálnymi majú ako najúspešnejší klub na Slovensku na konte už 21 majstrovských titulov.

Aj piatemu duelu série dominovali obrany a brankári. Základ víťazstva v rozhodujúcom finále položili zverenci trénera Pavla Jana osemgólovou šnúrou v prvom polčase, po ktorej otočili stav zo 4:5 na 12:5 vo svoj prospech a sedemgólový polčasový rozdiel už v druhom polčase ustrážili, aj keď sami prekonali 15-minútovú pasáž bez strelenia gólu. Najlepším strelcom posledného zápasu sezóny bol osemgólový Pavel Hernandez.

Tatran vyhral finálovú sériu 3:2 na zápasy a vybojoval Pohár Antona Frola určenú pre celkového víťaza najvyššej slovenskej súťaže. Náš tím sa teší z double, keďže zvíťazil aj v Slovenskom pohári. V aktuálne skončenej sezóne vybojoval aj postup do štvrťfinále Európskeho pohára EHF.

Rozhodujúci duel otvoril gólom hosťujúci Bystrický. Po 210 sekundách však za stavu 1:2 v hale nečakane zhasli svetlá a duel musel byť pre technickú poruchu na približne 20 minút prerušený. Po vynútenej prestávke síce išli hostia do dvojgólového vedenia (1:3), no Tatran vyrovnal (4:4). Góly, podobne ako v predchádzajúcich súbojoch, pribúdali iba pomaly. Dominovali obrany a aj brankári, na domácej strane Cvitkovič, na strane hostí Kovačin. Tatran vďaka výbornej defenzíve od 13. do 27. minúty neinkasoval ani gól, čo domáci potrestali 8 gólmi v rade a zo 4:5 otočili na 12:5. V 22. minúte ale prišlo o dovtedy výborne chytajúceho Cvitkoviča, ktorý si za stavu 9:5 natiahol sval a musel striedať.

Striedajúci Čupryna však podal nemenej dobrý výkon a bol dôležitou oporou tímu v druhom polčase, kedy museli zelenobieli čeliť viacerým oslabeniam. Aj oni navyše neskórovali v dlhej, dokonca 16 minútovej pasáži od 34. do 50. minúty. V tej dobe dostali dvojnásobné tresty Davidovič aj Kasatkin a napokon obaja duel po troch vylúčeniach (Davidovič dokonca neštandardných štyroch dvojminútových trestoch) a červenej karte nedohrali. Lenže pevná domáca obrana dovolila súperovi v spomenutom časovom úseku iba znížiť zo 16:7 na 16:12. Bližšie už súpera nepustila, naopak v závere ešte poistila víťazstvo ďalšími gólmi. Posledné slovo v sezóne mal zásahom na 22:16 Adama Sako a na prešovskej palubovke mohli vypuknúť majstrovské oslavy.

Srdečne blahoželáme a ďakujeme!

Mohlo by Vás zaujímať
Mierový beh mal svoju zastávku aj v Prešove
Bežci Mierového behu bežali aj cez Prešov so zastávkou v Zariadení pre seniorov Náruč. Seniorom aj žiakom neďalekej Katolíckej spojenej školy sv. Mikuláša predstavili hlavnú myšlienku tohto behu.
**Domáci klub Panter Prešov usporiadal majstrovstvá Slovenska v kickboxe 2024**
Dňa 1. júna 2024 sa v Prešove uskutočnili majstrovstvá Slovenska v kickboxe, ktoré organizoval domáci klub Panter Prešov. Toto podujatie prilákalo 279 súťažiacich z 32 klubov, ktorí sa zúčastnili na 505 štartoch.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK