Pondelok, 17. jún 2024
Meniny má Adolf | zajtra Vratislav

Dôjde k uzávierke Vajanského a čiastočnej uzávierke Lesíku delostrelcov

Z dôvodu odstránenia havarijného stavu kanalizácie na uliciach Lesík delostrelcov a Vajanského dôjde od 4. 6. 2024 (od 8:00 hod.) do 30. 6. 2024 k celkovej uzávierke Vajanského ulice a čiastočnej uzávierke na ulici Lesík delostrelcov.

Vajanského ulica bude už od utorka 4.6.2024 úplne uzavretá, v úseku od križovatky s prístupovou cestou k Okresnému riaditeľstvu Policajného zboru v Prešove po križovatku so Sládkovičovou ulicou.

Obchádzková trasa bude v smere od ulíc Grešova a Lesík delostrelcov vedená po uliciach Jána Hollého, Moyzesova a Metodova.

Vajanského ulica, v úseku od križovatky s Metodovou ulicou po križovatku so Sládkovičovou ulicou a Sládkovičova ulica, v úseku od križovatky s Moyzesovou ulicou po križovatku s Vajanského ulicou, budú dočasne slepé ulice.

Zároveň dôjde dočasne k zmene smeru jazdy na jednosmerných cestách na uliciach Burianova a Rumanova, v úseku od križovatky s Vajanského ulicou po Hodžovu ulicu.

Na križovatke ulíc Lesík delostrelcov – Grešova – Vajanského – Jána Hollého, dôjde k čiastočnej uzávierke križovatkového ramena na ulici Lesík delostrelcov. V súčasnosti je vjazd na túto ulicu obmedzený len pre MHD, SAD a IZS. V smere z ulice Lesík delostrelcov bude možné ísť len doprava na ulicu Jána Hollého smerom k Fakultnej nemocnici alebo na obchádzkovú trasu uzatvorenej Vajanského ulice, na Moyzesovu ulicu.

Z dôvodu rekonštrukcie kanalizácie na uliciach Vajanského a Lesík delostrelcov dochádza od stredy 5. júna 2024 k úprave premávky školských spojov E a K.

Školský spoj E

  • bude premávať cez Plzenskú a Hlavnú ulicu,
  • neobslúži zastávky Lesík delostrelcov, Vajanského a Duklianska,
  • náhradné zastávky: Pod Táborom, Divadlo Jonáša Záborského, Na Hlavnej a Trojica.
Školský spoj K
  • školský spoj bude presmerovaný na ul. Kpt. Nálepku,
  • zastávku Kpt. Nálepku nebude obsluhovať,
  • ostatné zastávky obslúži bez zmeny.

Mohlo by Vás zaujímať
Na cestách pribudnú od 27.5. dve obmedzenia
Prešovčania sa musia od pondelka 27. mája 2024 pripraviť na dve dočasné obmedzenia. Jedno pribudne na Levočskej ulici a práce obmedzia dopravu aj na ulici Zborovská.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK