Pondelok, 17. jún 2024
Meniny má Adolf | zajtra Vratislav

Prešovská MHD vás odvezie na Posádkový deň detí

Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. informuje cestujúcich, že v piatok 31. mája mimoriadne posilní spoje k letisku v Nižnej Šebastovej. Pre všetky deti a ich rodičov je pripravený Posádkový Deň detí.

V piatok 31. mája 2024 bude mimoriadne posilnená doprava k letisku v Prešove – Nižnej Šebastovej. V 51. Krídle Prešov na Vranovskej 68 sa totiž uskutoční Posádkový Deň detí s bohatým programom pre malých i veľkých.

Na linke 1 bude v dopoludňajších hodinách navýšená prepravná kapacita kĺbovými trolejbusmi.

Zároveň budú vykonané mimoriadne spoje zo Sídliska III a Sídliska Sekčov:

Linka 10 Smer: Nemocnica – Sibírska, ďalej expresne na zastávku Nižná Šebastová

Odchod z prvej zastávky: 7:59

Linka 17 Smer: Sídlisko III – Levočská – Dopravný podnik – Nižná Šebastová

Odchod z prvej zastávky: 9:25

Linka 17 Smer: Nižná Šebastová – Dopravný podnik – Levočská – Sídlisko III

Odchod z prvej zastávky: 12:50

Linka 32 Smer: Sibírska – Trojica, ďalej expresne na zastávku Nižná Šebastová

Odchod z prvej zastávky 7:41, 8:16, 8:46

Preprava cestujúcich sa na všetkých spojoch riadi platnou Tarifou MHD v Prešove. Podrobný program Posádkového Dňa detí nájdete vo fotogalérii pod týmto článkom.

Mohlo by Vás zaujímať
Prešovský trojičný jarmok opäť prinesie týždeň plný remesiel, folklóru a chutného jedla
Park kultúry a oddychu a mesto Prešov aj tento rok spoločne pripravili tradičný Prešovský trojičný jarmok v centre mesta, ktorý prenesie návštevníkov k svojim koreňom, ľudovej kultúre a remeslám.
Hviezdy Prešova zažiarili na pódiu
Veľkolepý Deň detí plný zábavy si mohli najmenší Prešovčania naplno užiť v Záhrade umenia vo štvrtok 30. mája 2024. Odmenení boli aj najlepší žiaci prešovských základných škôl v projekte Hviezdy Prešova.
Európske mesto športu: na Prešov sa pozrela zahraničná delegácia
Na tri dni do Prešova zavítala delegácia, ktorá bude posudzovať kandidatúru Prešova na titul Európske mesto športu. Jej úlohou bolo zmapovať sieť prešovských športovísk a vypočuť si obhajobu mesta ku kandidatúre. Zaujímali sa aj o možnosti športovania pre najmenších i dôchodcov.
Slávnostné zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov
V zmysle § 13 ods. 4 písm. a) v spojení s § 12 ods. 1 prvá veta zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov zvoláva primátor mesta Prešov František Oľha
Prešov sa pripravuje na množstvový zber komunálneho odpadu
V meste Prešov sa vôbec prvýkrát v histórii zavedie množstvový nevážený zber komunálneho odpadu. Týkať sa bude obyvateľov mesta vlastniacich rodinné domy. Títo Prešovčania si tak budú môcť zvoliť z viacerých druhov objemov smetných nádob a frekvencie, ako často im prídu smeti zbierať. Nový systém mestu prinesie väčšiu efektivitu nakladania s odpadmi a predpokladá sa aj pozitívny dopad na ekológiu.
Poznáme laureátov verejných ocenení mesta Prešov za rok 2023
Slávnostné zasadnutie mestského zastupiteľstva v Prešove sa opäť nieslo v noblesnej atmosfére oceňovania výnimočných osobností, ktoré si prevzali verejné ocenenia mesta Prešov. Po siedmykrát v histórii mesta boli odovzdané všetky verejné ocenenia - Cena mesta Prešov, Cena primátora mesta, Opálové zrnko a Čestné občianstvo mesta Prešov.
K novým zastávkam pribudli aj moderné prístrešky
Mesto Prešov s pomocou európskych zdrojov zrekonštruovalo 4 zastávkové nástupištia na Sídlisku III. Vozidlá MHD tu majú konečne vybudovaný vlastný pruh, ktorým zachádzajú k zastávke a nebránia tak v jazde autám za nimi. Na dvoch zastávkach boli dodané aj štyri kusy prístreškov a city-lightov najnovšej generácie.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK