Pondelok, 17. jún 2024
Meniny má Adolf | zajtra Vratislav

Prešov po prvý raz zažije vlastné autokino. Bude jediné na východnom Slovensku.

(PREŠOV, 27. máj 2024) Počas letných mesiacov do metropoly Šariša zavíta originálne Autokino Prešov s najväčším nafukovacím plátnom na Slovensku. Premietať sa bude na veľkokapacitnom parkovisku na ulici Jána Pavla II. v Prešove, každú stredu od začiatku júna až do konca augusta 2024. Návštevníci sa môžu tešiť najmä na obľúbené slovenské a české filmové novinky.

Parkovisko pred Mestskou športovou halou v Prešove (Tatran Handball Arena) sa raz týždenne počas celého leta premení na unikátne autokino. Premietať sa bude pod holým nebom a populárne filmové tituly si budú môcť návštevníci vychutnať priamo z pohodlia svojho auta. Dokonalý filmový zážitok umocní najväčšie nafukovacie plátno na Slovensku s rozmermi projekčnej plochy 12x7 metrov. 

„Našim návštevníkom chceme ponúknuť netradičný filmový zážitok, ktorý nikde inde nenájdu. Atmosféru autokina pod hviezdnou oblohou totiž nenahradí žiadna streamovacia platforma ani moderné multikino s dokonalým zvukom. Vyskladali sme pestrú filmovú ponuku, z ktorej si vyberie skutočne každý, “ uviedol organizátor Autokina Prešov Peter Vlkovič. 

Tohtoročná letná filmová sezóna v Autokine Prešov sa začne už 5. júna 2024. Prvým filmom, ktorý návštevníci môžu vidieť bude česko – slovenská komédia Jedeme na teambuilding, v hlavných úlohách s Jakubom Prachařom, Vojtěchom Kotekom, Petrou Polnišovou či Alexandrom Bártom. Organizátori však majú pripravené aj ďalšie lákavé filmové tituly, ktoré sa budú premietať od júna až do augusta, každú stredu, vždy od 21:00 hod.

Program Autokina Prešov na mesiac jún 2024:
5.6. – Jedeme na teambuilding (komédia, Česko – Slovensko, 2023)
12.6. – Smršť (mysteriózny thriller, Slovensko – Česko, 2024)
19.6. - Rýchlo a nemožne (akčná komédia, Francúzsko, 2023)
26.6. - Lassie: Nové dobrodružstvo (rodinný, dobrodružný, Nemecko, 2023)

Autokino Prešov bude výnimočné aj tým, že bude jediným na východnom Slovensku. Jeho výhodou je, že premietať sa môže aj počas dažďa. Zvuk si návštevníci naladia priamo vo svojich autorádiách na FM frekvencii 93,3 MHz. 

„Naše autokino je vhodné pre všetky vekové kategórie. Vítané sú rodiny s deťmi, partie priateľov aj zamilované páry. Každý návštevník, ktorý si zakúpi lístok v predpredaji dostane od nás malý darček v podobe balíčka popcornu, “ dodáva organizátor. 

Predpredaj vstupeniek a bližšie informácie nájdete na www.kinocak.sk. Hlavným partnerom podujatia je spoločnosť VaV autoškola a VaV akademy.

Mohlo by Vás zaujímať
Multižánrový festival HELFEST 2024 zverejnil kompletný Lineup. Oslava 25. narodenín kapely Heľenine Oči bude jedna veľká žúrka!
Pri príležitosti výročia vzniku kapely Heľenine Oči, veselá partička vymyslela a vdýchla život hudobnému festivalu HELFEST. Skúšobný, pilotný ročník, chalani minulý rok zvládli na výbornú, tento rok, o čosi skúsenejší, nastavili latku ešte vyššie. V prešovskej Delni sa 31.8.2024 predstaví takmer 40 interpretov z rôznych kútov Európy. Návštevníkov zaujme i sprievodný program, či oddychové a Fun zóny.
Do Prešova opäť zavítajú mená svetového formátu aj to najlepšie z domácej scény. Dobrý festival začína už o mesiac!
Ďalší ročník najväčšieho festivalu na východom Slovensku sa koná už o mesiac a v priebehu troch dní premení prírodné kúpalisko Delňa na svet plný hudby, farieb a umeleckých zážitkov. Organizátori zverejnili kompletný program jednotlivých pódií a oznámili viaceré novinky. Príde legendárny a cenami ovenčený DJ Roger Sanchez, reggae speváčka s unikátnym hlasom Sara Lugo, gruzínsky zázrak Trio Mandili, z UK dorazí Chop Suey, z Rakúska talentované DnB hviezdy Camo&Krooked a nemôžu chýbať domáci IMT SMILE, ktorí si pre rodné mesto nachystali špeciálnu show.
Dobrý festival štartuje už v piatok! Ako sa dostať na festival? Kde zaparkovať?
Už 14.6.2024 od 14:00 hod. sa otvoria brány prírodného kúpaliska Delňa, na ktorom sa bude konať 14. ročník, tentokrát trojdňového, DOBRÉHO FESTIVALU. Ako sa dostať na festival? Kde zaparkovať?
Prešovský Amfiteáter privíta Letné kino Pocity
Prešov, 28. mája 2024 – Kultúrne leto v Prešove dostane nový rozmer s príchodom Letného kina Pocity, ktoré sa tento rok uskutoční v kultovom prostredí prešovského amfiteátra. Podujatie sľubuje nezabudnuteľné večery pod holým nebom, plné filmových zážitkov pre všetkých milovníkov kinematografie.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK