Pondelok, 17. jún 2024
Meniny má Adolf | zajtra Vratislav

Prešovský Amfiteáter privíta Letné kino Pocity

Prešov, 28. mája 2024 – Kultúrne leto v Prešove dostane nový rozmer s príchodom Letného kina Pocity, ktoré sa tento rok uskutoční v kultovom prostredí prešovského amfiteátra. Podujatie sľubuje nezabudnuteľné večery pod holým nebom, plné filmových zážitkov pre všetkých milovníkov kinematografie.

Letné kino Pocity prinesie bohatý program, zahŕňajúci širokú škálu filmových žánrov od komédií a drám až po kultové klasiky a nezávislé filmy. Počas celého leta sa diváci môžu tešiť na výber trinástich slovenských i zahraničných filmov, ktoré budú premietané každú stredu po zotmení od 5. júna do 29. augusta. 

Letné kino Pocity otvorí svoje brány širokému diváckemu publiku filmom Barbie od režisérky Grety Gerwig. Diváci sa môžu tešiť aj na ďalšie skvosty z filmového sveta vrátane očakávanej slovenskej východniarskej komédie Kavej a filmových klasík, ako sú Matrix, Americká krása, ikonický thriller Psycho či obľúbený český muzikál Kouř. 

Okrem toho bude program doplnený úspešnými umeleckými filmami minulého roka, vrátane oscarového Chlapca a volavky od režiséra Hajaa Mijazakiho, romantických Minulých životov Celine Song a Karaoke Blues od obľúbeného fínskeho režiséra Akiho Kaurismäkiho. Súčasnú európsku kinematografiu predstaví taliansky divácky hit Aj zajtra je deň a vizuálne pôsobivý a tematicky poburujúci film Veni Vidi Vici, ktorý odkazuje aj na absurditu našej súčasnosti. Veľké plátno jednoznačne pristane aj životopisnému filmu Elvis a francúzska komédia Máme prachy! zas bude zárukou nekonečného smiechu divákov.


„Sme nadšení, že môžeme priniesť Letné kino Pocity do prešovského amfiteátra, ktorý svojou atmosférou ponúka ideálne prostredie pre večerné filmové premietania. Veríme, že návštevníci si užijú nielen kvalitné filmy, ale aj jedinečnú atmosféru, ktorú táto lokalita ponúka, “ povedala Nina Šilanová, organizátorka podujatia.
Návštevníci sa v areáli amfiteátra môžu tešiť aj na občerstvenie. Čakanie na film si zas môžu spríjemniť prehliadkou sôch zo sochárskeho sympózia Práci česť! alebo pokojným posedením a čítaním kníh v hornom parku tohto jedinečného priestoru.
Letné kino Pocity je otvorené pre všetky vekové kategórie a vstup na podujatie bude 6€, zľavnené vstupné pre seniorov, študentov, ZŤP a majiteľov preukazu filmového klubu bude o 1€ menej. Organizátori odporúčajú využiť aj online predpredaj, ktorý nájdu na stránke kina.
„Chceme vytvoriť priestor pre komunitu, kde sa ľudia môžu stretnúť a spoločne si vychutnať filmové zážitky pod holým nebom, “ dodala Šilanová.
Podrobné informácie o programe a jednotlivých premietaniach nájdete na webovej stránke Kina Pocity a na sociálnych sieťach podujatia.
Príďte si užiť leto plné filmových zážitkov na prešovskom amfiteátri a staňte sa súčasťou Letného kina Pocity! 

Mohlo by Vás zaujímať
Multižánrový festival HELFEST 2024 zverejnil kompletný Lineup. Oslava 25. narodenín kapely Heľenine Oči bude jedna veľká žúrka!
Pri príležitosti výročia vzniku kapely Heľenine Oči, veselá partička vymyslela a vdýchla život hudobnému festivalu HELFEST. Skúšobný, pilotný ročník, chalani minulý rok zvládli na výbornú, tento rok, o čosi skúsenejší, nastavili latku ešte vyššie. V prešovskej Delni sa 31.8.2024 predstaví takmer 40 interpretov z rôznych kútov Európy. Návštevníkov zaujme i sprievodný program, či oddychové a Fun zóny.
Prešov po prvý raz zažije vlastné autokino. Bude jediné na východnom Slovensku.
(PREŠOV, 27. máj 2024) Počas letných mesiacov do metropoly Šariša zavíta originálne Autokino Prešov s najväčším nafukovacím plátnom na Slovensku. Premietať sa bude na veľkokapacitnom parkovisku na ulici Jána Pavla II. v Prešove, každú stredu od začiatku júna až do konca augusta 2024. Návštevníci sa môžu tešiť najmä na obľúbené slovenské a české filmové novinky.
Do Prešova opäť zavítajú mená svetového formátu aj to najlepšie z domácej scény. Dobrý festival začína už o mesiac!
Ďalší ročník najväčšieho festivalu na východom Slovensku sa koná už o mesiac a v priebehu troch dní premení prírodné kúpalisko Delňa na svet plný hudby, farieb a umeleckých zážitkov. Organizátori zverejnili kompletný program jednotlivých pódií a oznámili viaceré novinky. Príde legendárny a cenami ovenčený DJ Roger Sanchez, reggae speváčka s unikátnym hlasom Sara Lugo, gruzínsky zázrak Trio Mandili, z UK dorazí Chop Suey, z Rakúska talentované DnB hviezdy Camo&Krooked a nemôžu chýbať domáci IMT SMILE, ktorí si pre rodné mesto nachystali špeciálnu show.
Dobrý festival štartuje už v piatok! Ako sa dostať na festival? Kde zaparkovať?
Už 14.6.2024 od 14:00 hod. sa otvoria brány prírodného kúpaliska Delňa, na ktorom sa bude konať 14. ročník, tentokrát trojdňového, DOBRÉHO FESTIVALU. Ako sa dostať na festival? Kde zaparkovať?
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK