Utorok, 18. jún 2024
Meniny má Vratislav | zajtra Alfréd

Tour de Prešov po prestávke opäť štartuje

Aj Prešov má svoju Tour. Po prestávke sa 1. mája 2024 obľúbené cyklistické podujatie vracia do ulíc nášho mesta. Pripravené je množstvo noviniek.

8. ročník medzinárodných cestných cyklistických pretekov TOUR DE PREŠOV 2024 odštartuje v stredu 1. mája 2024 o 13.00 hod. na Hlavnej ulici v Prešove. Predtým bude prezentácia účastníkov od 9:00 do 12.00 hod.

Podujatia sa zúčastní podľa organizatorov takmer 250 pretekárov zo Slovenska i zahraničia. Trať bude mať dĺžku 100,5 km a povedie takto: Prešov, Hlavná ulica -> Haniska -> Kendice -> Drienovská Nová Ves -> Ličartovce -> Lemešany -> Janovík -> Bretejovce -> Seniakovce -> Budimír -> Rozhanovce -> Košické Oľšany -> Sady nad Torysou -> Olšovany -> Ďurkov -> Bidovce -> Čakanovce -> Bačkovík -> Boliarov -> Kecerovce -> Čižatice -> Rozhanovce -> Vajkovce -> Kráľovce -> Ploské -> Nová Polhora -> Šarišské Bohdanovce -> Drienov -> Petrovany – Prešov, Velodróm, t.j. posledný 1 kilometer, kde bude aj slávnostné vyhodnotenie.

Detské preteky štartujú o 10.00 hod. na prešovskom velodróme.

Podujatie sa uskutoční pod záštitou Františka Oľhu, primátora mesta Prešov a predsedu Prešovského samosprávneho kraja Milana Majerského. Organizátorom podujatia je Cyklo Čajka Prešov o.z. s podporou mesta Prešov.

Okrem cieľovej rovinky, kde je uzavretá trať, sa preteká podľa pravidiel cestnej premávky. Preteky, až na regulované výnimky, sa uskutočnia za otvorenej cestnej premávky, križovatky budú zabezpečené organizátormi a štátnou políciou, a to od prejazdu prvého pretekára do prejazdu posledného pretekára. Organizátori vyzývajú na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky a zvýšenú opatrnosť.

Viac informácií nájdete na: www.tourdepresov.sk.

Mohlo by Vás zaujímať
Prešovský trojičný jarmok opäť prinesie týždeň plný remesiel, folklóru a chutného jedla
Park kultúry a oddychu a mesto Prešov aj tento rok spoločne pripravili tradičný Prešovský trojičný jarmok v centre mesta, ktorý prenesie návštevníkov k svojim koreňom, ľudovej kultúre a remeslám.
Hviezdy Prešova zažiarili na pódiu
Veľkolepý Deň detí plný zábavy si mohli najmenší Prešovčania naplno užiť v Záhrade umenia vo štvrtok 30. mája 2024. Odmenení boli aj najlepší žiaci prešovských základných škôl v projekte Hviezdy Prešova.
Prešovská MHD vás odvezie na Posádkový deň detí
Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. informuje cestujúcich, že v piatok 31. mája mimoriadne posilní spoje k letisku v Nižnej Šebastovej. Pre všetky deti a ich rodičov je pripravený Posádkový Deň detí.
Ocenenie za Úradnícky čin roka putuje do Prešova
Ocenenie za Úradnícky čin roka získal aj hlavný kontrolór mesta Prešov Alexander Ernst.​​ V decembri 2023 vypracoval stanovisko k návrhu prevodu mestských akcií v akciovej spoločnosti Východoslovenská vodárenská spoločnosť za dlhopisy.
Európske mesto športu: na Prešov sa pozrela zahraničná delegácia
Na tri dni do Prešova zavítala delegácia, ktorá bude posudzovať kandidatúru Prešova na titul Európske mesto športu. Jej úlohou bolo zmapovať sieť prešovských športovísk a vypočuť si obhajobu mesta ku kandidatúre. Zaujímali sa aj o možnosti športovania pre najmenších i dôchodcov.
Slávnostné zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov
V zmysle § 13 ods. 4 písm. a) v spojení s § 12 ods. 1 prvá veta zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov zvoláva primátor mesta Prešov František Oľha
Prešov sa pripravuje na množstvový zber komunálneho odpadu
V meste Prešov sa vôbec prvýkrát v histórii zavedie množstvový nevážený zber komunálneho odpadu. Týkať sa bude obyvateľov mesta vlastniacich rodinné domy. Títo Prešovčania si tak budú môcť zvoliť z viacerých druhov objemov smetných nádob a frekvencie, ako často im prídu smeti zbierať. Nový systém mestu prinesie väčšiu efektivitu nakladania s odpadmi a predpokladá sa aj pozitívny dopad na ekológiu.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK