Utorok, 18. jún 2024
Meniny má Vratislav | zajtra Alfréd

Okresné hasičstvo oslavuje storočnicu

Hasiči v prešovskom regióne pomáhajú ľuďom už celé jedno storočie. Toto významné výročie si pripomenú už 5. mája 2024 od 11.00 hod. na Hlavnej ulici v Prešove.

Oslavy sviatku sv. Floriána, patróna hasičov, budú tento rok spojené s okrúhlym 100. výročím vzniku dnešnej Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Prešov, ktorá vznikla 5. mája 1924.

Podujatie sa začne 5. mája 2024 od 11.00 hod. na Hlavnej ulici v Prešove, kde bude vystavená historická i súčasná hasičská technika. Plánovaná je aj spanilá jazda mestom Prešov.

Slávnosť vyvrcholí o 15.00 hod. slávnostnou sv. omšou v Konkatedrále sv. Mikuláša v Prešove pri príležitosti sviatku sv. Floriána, ktorú bude celebrovať Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup-metropolita. Zúčastní sa jej aj vladyka Jonáš Maxim, prešovský arcibiskup - metropolita a Marek Cingeľ, tajomník biskupa Východného dištriktu ECAV na Slovensku. Na tejto svätej omši bude požehnaná aj slávnostná zástava Územnej organizácie DPO Prešov.

Súčasťou podujatia bude aj výstava v Krajskom múzeu v Prešove, ukážky práce hasičov, ako aj oceňovanie dobrovoľných i štátnych hasičov. Pripravený je aj pestrý program pre deti a nafukovacie atrakcie.

Organizátorom podujatia je Územná organizácia Dobrovoľnej požiarnej ochrany Prešov v spolupráci s Krajským aj Okresným riaditeľstvom HaZZ Prešov, Krajským múzeom v Prešove a mestom Prešov. Podujatie sa uskutoční pod záštitou primátora mesta Prešov Ing. Františka Oľhu.

Mohlo by Vás zaujímať
Prešovský trojičný jarmok opäť prinesie týždeň plný remesiel, folklóru a chutného jedla
Park kultúry a oddychu a mesto Prešov aj tento rok spoločne pripravili tradičný Prešovský trojičný jarmok v centre mesta, ktorý prenesie návštevníkov k svojim koreňom, ľudovej kultúre a remeslám.
Hviezdy Prešova zažiarili na pódiu
Veľkolepý Deň detí plný zábavy si mohli najmenší Prešovčania naplno užiť v Záhrade umenia vo štvrtok 30. mája 2024. Odmenení boli aj najlepší žiaci prešovských základných škôl v projekte Hviezdy Prešova.
Prešovská MHD vás odvezie na Posádkový deň detí
Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. informuje cestujúcich, že v piatok 31. mája mimoriadne posilní spoje k letisku v Nižnej Šebastovej. Pre všetky deti a ich rodičov je pripravený Posádkový Deň detí.
Ocenenie za Úradnícky čin roka putuje do Prešova
Ocenenie za Úradnícky čin roka získal aj hlavný kontrolór mesta Prešov Alexander Ernst.​​ V decembri 2023 vypracoval stanovisko k návrhu prevodu mestských akcií v akciovej spoločnosti Východoslovenská vodárenská spoločnosť za dlhopisy.
Európske mesto športu: na Prešov sa pozrela zahraničná delegácia
Na tri dni do Prešova zavítala delegácia, ktorá bude posudzovať kandidatúru Prešova na titul Európske mesto športu. Jej úlohou bolo zmapovať sieť prešovských športovísk a vypočuť si obhajobu mesta ku kandidatúre. Zaujímali sa aj o možnosti športovania pre najmenších i dôchodcov.
Slávnostné zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov
V zmysle § 13 ods. 4 písm. a) v spojení s § 12 ods. 1 prvá veta zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov zvoláva primátor mesta Prešov František Oľha
Prešov sa pripravuje na množstvový zber komunálneho odpadu
V meste Prešov sa vôbec prvýkrát v histórii zavedie množstvový nevážený zber komunálneho odpadu. Týkať sa bude obyvateľov mesta vlastniacich rodinné domy. Títo Prešovčania si tak budú môcť zvoliť z viacerých druhov objemov smetných nádob a frekvencie, ako často im prídu smeti zbierať. Nový systém mestu prinesie väčšiu efektivitu nakladania s odpadmi a predpokladá sa aj pozitívny dopad na ekológiu.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK