Pondelok, 20. máj 2024
Meniny má Bernard | zajtra Zina

Na Solivare pribudne 46 nových parkovacích miest

Mesto Prešov vybuduje na Solivare 46 nových miest na parkovanie. Parkoviská pribudnú na Lesníckej ulici medzi 4 vnútroblokmi, kde ľudia doteraz parkovali iba na nespevnených plochách. Zhotoviteľ má ukončenie prác naplánované do konca septembra 2024.

V Prešove pribudne 46 úplne nových miest na parkovanie pre obyvateľov vnútroblokov na Lesníckej ulici na Solivare. K bytovkám postaveným ešte v roku 1968 parkovisko nebolo dobudované, všetko by sa však malo zmeniť počas najbližších 6 mesiacov.

„Historicky to bude prvýkrát, čo budú mať obyvatelia týchto bytoviek možnosť zaparkovať svoje auto rovno pred bytovkou na riadnych, vybudovaných parkoviskách. V 60-tych rokoch bolo áut citeľne menej ako na cestách, tak aj na parkoviskách, no v súčasnosti sú už takéto plochy nevyhnutnosťou. Prvé miesta na zaparkovanie sa tu mestu podarilo zrealizovať pre jednu zo štyroch bytoviek pred štyrmi rokmi ešte v prvej etape projektu. Teraz pokračujeme a dopĺňame parkoviská pred všetky vnútrobloky na Lesníckej ulici, “ uviedol primátor mesta Prešov František Oľha.

V rámci projektu sa mesto snažilo dosiahnuť kompromis pri nevyhnutnom výrube stromov, ktoré tvoria neodmysliteľnú časť tejto obytnej zóny. Po komunikácii s odborom životného prostredia, odbornou verejnosťou a dendrológmi boli viaceré parkovacie miesta z projektového zámeru vynechané, aby došlo k zachovaniu pôvodnej zelene, o ktorej ochranu sa zasadzovali aj obyvatelia bytoviek.

Zhotoviteľom prác sa po verejnej súťaži stala spoločnosť CBR s.r.o. , ktorá už stavenisko prevzala. 46 miest na parkovanie má v pláne stihnúť postaviť za 6 mesiacov do konca septembra roka 2024. Mesto do rozvoja parkovania na Solivare pri tomto projekte investuje 95 627,09 € s DPH.

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov odporúča občanom aktivovať si elektronickú schránku na doručovanie
Mesto Prešov bude aj v tomto roku doručovať niektoré rozhodnutia prostredníctvom Centrálneho Úradného doručovania (CÚD). Ide o rozhodnutia o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady. Predpokladaný termín vydávania a expedície rozhodnutí je koniec mesiaca apríl a mesiac máj.
Okresné hasičstvo oslavuje storočnicu
Hasiči v prešovskom regióne pomáhajú ľuďom už celé jedno storočie. Toto významné výročie si pripomenú už 5. mája 2024 od 11.00 hod. na Hlavnej ulici v Prešove.
13. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov
Primátor mesta Prešov Ing. František Oľha podľa § 13 ods. 4 písm. a) zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov zvoláva
Tour de Prešov po prestávke opäť štartuje
Aj Prešov má svoju Tour. Po prestávke sa 1. mája 2024 obľúbené cyklistické podujatie vracia do ulíc nášho mesta. Pripravené je množstvo noviniek.
Zmena prevádzky verejných toaliet v Prešove
Mesto Prešov informuje občanov o zmene prevádzky verejných toaliet od 1. mája 2024. Pre občanov budú k dispozícii verejné toalety na Floriánovej ulici.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK