Štvrtok, 25. júl 2024
Meniny má Jakub | zajtra Anna, Hana

Dopravno-bezpečnostná akcia

Dnes 19.03.2024 popoludní bude na teritóriu Prešovského kraja uskutočnená dopravno-bezpečnostná akcia. Jej cieľom je pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky ako aj znížiť negatívne dôsledky na zdraví a na životoch na našich cestách.

Policajti počas tohto výkonu služby budú kontrolovať dodržiavanie zákazu používania telefónu počas jazdy, dodržiavanie zákazu požitia alkoholických nápojov pred alebo počas jazdy a budú kontrolovať dodržiavanie rýchlosti jazdy. Policajti sa zamerajú aj na nemotorových účastníkov cestnej premávky, taktiež sú povinní dodržiavať pravidlá na cestách.

Pozornosť službukonajúcich policajtov bude zameraná aj na používanie reflexných prvkov za zníženej viditeľnosti. Nezabúdajme, je dôležité byť na cestách videní!

Dodržiavaním pravidiel cestnej premávky a ohľaduplnosťou voči ostatným účastníkom aj my môžeme v značnej miere ovplyvniť počet negatívnych udalostí, s ktorými sa na cestách stretávame.

Mohlo by Vás zaujímať
Drogová trestná činnosť
Boli zadržané dve osoby, išlo o Prešovčanov vo veku 35 a 51 rokov.
Opitý vodič medzinárodnej kamiónovej dopravy
Vyšetrovateľ obvinil 34 ročného Bielorusa.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK