Piatok, 19. apríl 2024
Meniny má Jela | zajtra Marcel

Zomrel lekár a mestský poslanec Peter Bandura

Vo veku 68 rokov nás v nedeľu 17. marca 2024 náhle opustil lekár a mestský poslanec Peter Bandura.

MUDr. Peter Bandura, PhD. bol mestským poslancom za volebný obvod č. 2 (Sídlisko II, Kalvária, Kamenná baňa, Wilec hôrka, Borkút, Kyslá Voda, Cemjata, Vydumanec) a členom Komisie MsZ mesta Prešov pre dopravu, strategický rozvoj a informatizáciu.

Prešovčania ho poznali ako špičkového odborníka, vynikajúceho chirurga s empatickým prístupom, ktorý pomáhal pacientom nielen z Prešova, ale z celého regiónu. Venoval sa aj orientálnej medicíne a akupunktúre. Svoje 68. narodeniny oslávil len nedávno, 12. marca.

Peter Bandura vyštudoval Lekársku fakultu Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Pracoval ako chirurg v Prešove, ale jeho skúsenosti a nadšenie pre medicínu ho zaviedli aj do zahraničia.

V rokoch 1989 až 1991 pôsobil ako expert na chirurgiu v rámci medzinárodnej kooperácie v Tunisku. Dvakrát bol na stáži vo Francúzsku, v rámci postgraduálneho vzdelávania v Centre laparoskopickej chirurgie v Bordeaux vo Francúzsku v rokoch 1993 a 1994. Absolvoval aj štúdium tradičnej orientálnej medicíny a vietnamskej medicíny na francúzskom inštitúte École de médecines traditionnelles orientales. Venoval sa tiež otázkam bezpečnosti pacientov a možnostiam integratívnej medicíny v našich podmienkach.

Česť jeho pamiatke.

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK