Pondelok, 20. máj 2024
Meniny má Bernard | zajtra Zina

Mestské zastupiteľstvo v Prešove posilní poslankyňa Zuzana Ondrejčáková

Do poslaneckej lavice v Mestskom zastupiteľstve mesta Prešov v apríli zasadne nová poslankyňa za VMČ 6 Zuzana Ondrejčáková. Nahradí Rudolfa Dupkalu, ktorému zanikol poslanecký mandát. U primátora mesta Prešov si už prevzala osvedčenie, slávnostný sľub zloží na aprílovom zasadnutí MsZ.

Mgr. Zuzana Ondrejčáková bola členkou Komisie MsZ mesta Prešov pre financie, rozpočet a správu mestských organizácií a obchodných spoločností ako neposlankyňa.

V pondelok 11. marca 2024 si z rúk primátora mesta Prešov Františka Oľhu prevzala osvedčenie, poslanecký sľub zloží na najbližšom zasadnutí Mestského zastupiteľstva mesta Prešov, ktoré je naplánované na 24. apríla 2024.

Zuzana Ondrejčáková je v súčasnosti tajomníčkou Fakulty manažmentu, ekonomiky a obchodu Prešovskej univerzity v Prešove.

V Mestskom zastupiteľstve mesta Prešov sa podľa svojich slov chce ako poslankyňa zamerať najmä na riešenie požiadaviek a aktuálnych problémov Prešovčanov, osobitne občanov VMČ 6, ale aj na oblasť školstva a jeho financovania. Zároveň chce upriamiť pozornosť na riešenie otázky odlivu mladých ľudí z Prešova do zahraničia. Podľa Zuzany Ondrejčákovej je najvzácnejšou komoditou čas, ktorý je dôležité dať aj mladým ľuďom, počúvať ich a násť pre nich také podmienky, aby po skončení školy zostali v rodnom meste a našli v ňom potrebnú prax a neskôr aj pracovné uplatnenie.

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov odporúča občanom aktivovať si elektronickú schránku na doručovanie
Mesto Prešov bude aj v tomto roku doručovať niektoré rozhodnutia prostredníctvom Centrálneho Úradného doručovania (CÚD). Ide o rozhodnutia o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady. Predpokladaný termín vydávania a expedície rozhodnutí je koniec mesiaca apríl a mesiac máj.
Okresné hasičstvo oslavuje storočnicu
Hasiči v prešovskom regióne pomáhajú ľuďom už celé jedno storočie. Toto významné výročie si pripomenú už 5. mája 2024 od 11.00 hod. na Hlavnej ulici v Prešove.
13. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov
Primátor mesta Prešov Ing. František Oľha podľa § 13 ods. 4 písm. a) zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov zvoláva
Tour de Prešov po prestávke opäť štartuje
Aj Prešov má svoju Tour. Po prestávke sa 1. mája 2024 obľúbené cyklistické podujatie vracia do ulíc nášho mesta. Pripravené je množstvo noviniek.
Zmena prevádzky verejných toaliet v Prešove
Mesto Prešov informuje občanov o zmene prevádzky verejných toaliet od 1. mája 2024. Pre občanov budú k dispozícii verejné toalety na Floriánovej ulici.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK