Nedeľa, 21. apríl 2024
Meniny má Ervín | zajtra Slavomír

Cyklistický chodník a chodník pre peších na Rusínskej ulici budú uzavreté

Mesto Prešov informuje občanov o čiastočnej uzávierke cyklistického chodníka a chodníka pre peších na Rusínskej ulici. Pre rekonštrukciu mosta na ulici Lesík delostrelcov budú chodci a cyklisti presmerovaní na protismerný chodník.

Od pondelka 4. marca 2024 od 9.00 hod. bude v súvislosti s plánovanou rekonštrukciou mosta na ulici Lesík delostrelcov uzatvorený pravostranný cyklistický chodník a chodník pre peších na Rusínskej ulici, v smere jazdy od Sídliska Sekčov do centra mesta, v úseku od križovatky Rusínska – Hobby park po križovatku ulíc Rusínska – Východná – Lesík delostrelcov – Kuzmányho.

Cyklisti a chodci budú od križovatky pri Hobby parku presmerovaní cez priechod pre cyklistov a chodcov na protismerný ľavostranný cyklistický chodník a chodník pre peších a následne po prejdení cez Východnú ulicu sa vrátia naspäť na svoju pôvodnú trasu, na cyklistický pruh a chodník pre peších na Kuzmányho ulici.

Prístup k zastávke MHD „Hobby park“ ostane zachovaný, zábrana znemožňujúca vstup na uzatvorený cyklistický chodník a chodník pre peších bude osadená až za zastávkou MHD.

Mesto Prešov v tejto súvislosti prosí vodičov a ostatných účastníkov cestnej premávky, aby pri prechádzaní Rusínskou ulicou venovali zvýšenú pozornosť dočasnému dopravnému značeniu a dodržiavali pravidlá cestnej premávky. Zároveň prosíme cyklistov a chodcov, aby rešpektovali zákazové značky osadené v blízkosti priechodov pre cyklistov a chodcov.

Na ceste I. triedy I/20 na Rusínskej ulici bude zároveň uzatvorený pravý odbočovací pruh z Rusínskej ulice na ulicu Lesík delostrelcov. Prístup na ulicu Lesík delostrelcov bude dočasne možný z priameho jazdného pruhu z Rusínskej ulice na Kuzmányho ulicu.

Mohlo by Vás zaujímať
Sekčovská ulica bude čiastočne uzavretá
Mesto Prešov informuje vodičov o čiastočnej uzáverke Sekčovskej ulice v termíne od 22. do 26. apríla pre výkopové práce.
Aktualizácia dopravných obmedzení v meste
V Prešove dochádza k aktualizácii súčasných dopravných obmedzení v súvislosti s rekonštrukciou mosta na Lesíku delostrelcov. Do premávky sú zavádzané postupne od pondelka 15. 4. 2024. Sú výsledkom niekoľko-týždňového zberu dát a hľadania možností zefektívnenia premávky počas trvania stavebných prác.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK