Nedeľa, 21. apríl 2024
Meniny má Ervín | zajtra Slavomír

Likvidácia tabaku aj registračných pokladníc

Prešov - 20.02.2024: Colný úrad (CÚ) Prešov zlikvidoval v spaľovni odpadov viac ako 5,6 ton tabaku, ktorý prepadol v prospech štátu. Zničil aj tri registračné pokladnice, ktoré zabezpečil pri kontrolách zameraných na dodržiavanie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice (ERP).

Príslušníci finančnej správy CÚ Prešov likvidovali tento mesiac tabak a elektroniku - fén na etikety, MP3 prehrávače ako aj registračné pokladnice. Celkovo skončilo v spaľovni odpadov 5 623 kg tabaku, ktorý pochádza z operatívno-pátracej činnosti a stal sa majetkom štátu. ERP a ďalšiu elektroniku, ako fén na etikety a 8 kusov MP3 prehrávačov značky Apple, CÚ odovzdal firme na likvidáciu elektrotechnického odpadu. ERP úrad likvidoval z dôvodu, že svojimi technickými parametrami nespĺňajú požiadavky zákona. Fyzická likvidácia tovaru sa uskutočnila pod dohľadom príslušníkov CÚ.

CÚ Prešov pri tovare, ktorý sa stal majetkom štátu a pochádza či už z výkonu daňového dozoru, colného dohľadu alebo z presadzovania práv duševného vlastníctva, zohľadňuje všetky zákonné možnosti, ktoré sa naň vzťahujú. Napríklad pri tabakových výrobkoch je úrad povinný prepadnutý tovar zničiť. Pri napodobeninách je nutné skúmať, či boli porušené práva majiteľov ochranných známok, a či uvedený tovar neohrozuje zdravie a bezpečnosť spotrebiteľa. U napodobenín sa často vyskytuje nevyhovujúce zloženie použitých materiálov a nižšia kvalita spracovania výrobku, čím môžu byť pri používaní nebezpečné.

Mohlo by Vás zaujímať
Opitý vodič nebol držiteľom vodičského preukazu
29 ročný muž z Veľkého Šariša včera (09.04.2024) v skorých ranných hodinách viedol osobné vozidlo napriek tomu, že nie je držiteľom vodičského preukazu.
CÚ Prešov zaistil 1634 falzifikátov v hodnote 13 000 eur
Prešov - 09.04.2024: Predaj napodobenín a neevidovanie tržby v pokladnici odhalili kontroly Colného úradu (CÚ) Prešov v prvom štvrťroku tohto roka u podnikateľov. Celkovo bolo zaistených 1 634 kusov falzifikátov v hodnote viac ako 13 000 eur. Pri kontrolách e-kasy colný úrad uložil pokuty vo výške takmer 11 000 eur.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK