Nedeľa, 21. apríl 2024
Meniny má Ervín | zajtra Slavomír

ABC Cheerleaders zbierajú úspechy, získali už svoje prvé medaily

Športový klub ABC Cheerleaders v Prešove je zameraný na nový olympijský šport – športový cheerleading. Na východnom Slovensku ide zatiaľ o jediný klub zameraný na túto disciplínu. A dievčaá zbierajú už aj prvé úspechy - na súťaži Winter Cheer Open Slovakia získali striebro.

V priebehu iba troch mesiacov od založenia sa tímu ABC Cheerleaders podarilo dosiahnuť prvý úspech. Na súťaži Winter Cheer Open Slovakia získal strieborné medaily. Súťaž sa uskutočnila online formou, organizovala ju Slovenská Cheerleading únia. ABC Cheerleaders súťažili v kategórii Team Cheer, level 1.

„Dievčatá ukázali vo svojej zostave, čo sa doposiaľ naučili. Vedia základné pozície v cheerleadingu, základné gymnastické prvky, skoky, súčasťou zostavy boli aj stunty – zdvíhané prvky a pokrik, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou. Strieborná medaila je motiváciou do ďalšej práce. Cheerleading deťom nielenže poskytuje príležitosť rozvíjať svoje fyzické schopnosti a zručnosti, ale aj budovať sebavedomie a tímovosť, “ uviedla Miroslava Baranová, ktorá tím vedie a aktuálne študuje trénerstvo 1. triedy v cheerleadingu.

Tento šport sa delí na dve divízie – tanečnú a športovú. V ABC Cheerleaders sa venujú športovej časti, ktorá spája akrobaciu na zemi aj vo vzduchu, typické sú živé pyramídy, tanec a pokrik. Na Slovensku sa stal cheerleading organizovaným športom v roku 2022.

Vďaka ABC Cheerleaders sa s týmto športom zoznamujú aj deti na prešovských základných školách. Cheerleading sa učia na telesnej výchove v rámci projektu MODULY CHEER JE COOL Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu v spolupráci so Slovenskou cheerleading úniou. V tomto školskom roku už prebiehali modulové hodiny cheerleadingu na Súkromnej základnej škole Volgogradská 3, ZŠ Kúpeľná, Súkromná základná škola European English School na Solivare a ZŠ Važecká. V druhom polroku budú hodiny realizované na ďalších základných školách v Prešove.

ABC Cheerleaders prijímajú do svojho tímu nových členov. Záujemcovia môžu kontaktovať trénerku na telefónnom čísle 0908 854 811. Tréningy prebiehajú v ABC Centre voľného času na Októbrovej 30 v Prešove.

Mohlo by Vás zaujímať
Prešovskí volejbalisti vyrovnali semifinálovú sériu
V sobotu pokračovala Niké Extraliga mužov druhými semifinálovými zápasmi play-off. Volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov hostili družstvo Komárna. Zverenci trénera Erika Digaňu vyhrali v 5-setovej dráme 3:2 (25:16, 25:19, 18:25, 20:25, 15:11). V sérii na 3 výhry je stav vyrovnaný 1:1. V druhej dvojičke o miestenku do finále Bratislava vyrovnala sériu s Myjavou na 1:1.
Prešovským volejbalistom po dvoch rokoch ušlo finále, zahrajú si o bronz
Vo štvrtok pokračovala Niké Extraliga mužov štvrtými semifinálovými zápasmi play-off. Volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov opäť hostili družstvo Komárna. Zverenci trénera Erika Digaňu dokázali reagovať na 2-setové manko, ale napriek vyrovnaniu padli v tajbrejku po setoch (21:25, 23:25, 25:22, 25:23, 12:15). Museli sa skloniť pre súperom, ktorý ich po výhre 3:1 na zápasy poslal do série o bronzové medaily. V druhej dvojičke o miestenku do finále Bratislava vyrovnala sériu s Myjavou na 2:2.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK