Streda, 28. február 2024
Meniny má Zlatica | zajtra

Do pešej zóny je vjazd autom bez povolenia zakázaný

Mesto Prešov upozorňuje vodičov motorových vozidiel na neoprávnené vjazdy do peších zón a do priestoru zóny s dopravným obmedzením.

Mesto Prešov pripomína vodičom, že vjazd motorovými vozidlami do peších zón a do priestoru zóny s dopravným obmedzením je zakázaný. Zároveň prosí vodičov o rešpektovanie dopravného značenia v centre mesta Prešov, ktoré je osadené v zmysle platnej legislatívy.

Čas určený pre zásobovanie prevádzok, údržbu a obnovu objektov a na uskutočnenie rôznych podujatí na Hlavnej ulici v Prešove je stanovený aktuálnym dopravným značením od 05.00 hod. do 10.00 hod. Na vjazd motorovým vozidlom je potrebné využívať len miestnu cestu – asfaltovú časť, odstavný pruh.

Zastavenie motorovým vozidlom v zóne s dopravným obmedzením je povolené len na čas nevyhnutne potrebný na urýchlené nastúpenie alebo na vystúpenie prepravovaných osôb alebo na urýchlené naloženie alebo na zloženie nákladu.

Od 7. decembra 2021 majú povolený vjazd na pešiu zónu už iba menšie zásobovacie autá s celkovou hmotnosťou do 3,5 tony.

Pre vozidlá s celkovou hmotnosťou nad 3,5 tony platí úplný zákaz vjazdu na ulice s porfýrovou dlažbou. Výnimku môžu takéto vozidlá dostať len v odôvodnených prípadoch na základe povolenia mestského úradu. Ide napríklad o inštaláciu a demontáž vianočnej výzdoby, havarijných stavov a iné.

Vjazd motorových vozidiel do pešej zóny na Hlavnej ulici je obmedzený z dôvodu poškodzovania dlažby. Pešia zóna s porfýrovou dlažbou je neodmysliteľným historickým prvkom koloritu centra Prešova. Ťažké zásobovacie vozidlá túto dlažbu poškodzujú, v dôsledku čoho sa jednotlivé kocky uvoľňujú a praskajú.

Vjazd motorových vozidiel mimo zásobovacích hodín do priestoru zóny s dopravným obmedzením je možný len na základe povolenia vydaného Mestským úradom v Prešove. V povolení je následne určená lokalita, dátum a čas vjazdu, uvedené je aj evidenčné číslo motorového vozidla.

Mesto Prešov žiada vodičov, aby bez platného vydaného povolenia nevchádzali s motorovými vozidlami do peších zón a do priestoru zóny s dopravným obmedzením, pretože svojim konaním porušujú platnú legislatívu. Pešie zóny sú určené prioritne pre peších a keďže vozidlá v týchto lokalitách chodcov často ohrozujú a obmedzujú, je zámerom mesta Prešov vjazd motorových vozidiel obmedziť.

Mohlo by Vás zaujímať
Fašiangové slávnosti sa vracajú do centra Prešova
Mesto Prešov a PKO Prešov chystajú fašiangové slávnosti, ktoré si tento rok môžete užiť naplno. Centrum mesta ožije už 9. februára 2024 (piatok) folklórnym fašiangovým sprievodom, ktorý vyvrcholí fašiangovou veselicou, inšpirovanou ľudovými tradíciami.
Mesto Prešov upozorňuje na zákaz umiestňovania nelegálnych reklamných bannerov a plagátov
Mesto Prešov žiada fyzické a právnické osoby, ktoré bez povolenia umiestňujú rôzne typy reklamných pútačov na území mesta Prešov, aby ich bezodkladne odstránili. Za nelegálne umiestňovanie reklamných bannerov a plagátov na území mesta Prešov môže byť zodpovednej osobe uložená pokuta.
O dotáciu pre kultúru, šport a sociálnu oblasť môžete požiadať do 1. marca 2024
Mesto Prešov zverejňuje výzvu na poskytnutie dotácií v oblasti kultúry, športu a v sociálnej oblasti. O dotáciu pre kultúru, šport a sociálnu oblasť môžete požiadať do 1. marca 2024 (vrátane).
Mesto pozýva na verejné stretnutie k participatívnemu rozpočtu
Prešovská radnica rozbieha participatívny rozpočet. Verejnosť pozýva na prvé pracovné stretnutie, na ktorom odznejú najdôležitejšie informácie pre žiadateľov o podporu projektu.
O dotáciu pre kultúru, šport a sociálnu oblasť môžete požiadať do 1. marca 2024
Mesto Prešov zverejňuje výzvu na poskytnutie dotácií v oblasti kultúry, športu a v sociálnej oblasti. O dotáciu pre kultúru, šport a sociálnu oblasť môžete požiadať do 1. marca 2024 (vrátane).
Prešov má unikátnu aplikáciu pre väčšiu bezpečnosť občanov
Príslušníci Mestskej polície Prešov majú ako prví na Slovensku k dispozícii výnimočnú aplikáciu - portál Bezpečie, ktorý im umožní občanom ešte rýchlejšie pomôcť.
Mesto Prešov prijíma žiadosti o umiestnenie letných terás
Mesto Prešov zverejňuje oznam o umiestnení sezónnych letných exteriérových sedení a terás na letnú sezónu 2024 na celom území mesta Prešov. Žiadosti je potrebné doručiť čo najskôr.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK