Sobota, 02. marec 2024
Meniny má Anežka | zajtra Bohumil, Bohumila

Do lesa a jeho okrajových častí odpad nepatrí, láka diviaky

Odbor životného prostredia MsÚ Prešov upozorňuje vlastníkov, správcov, užívateľov pozemkov, občanov aj návštevníkov mesta, aby neumiestňovali biologicky rozložiteľný odpad v okrajových častiach lesa alebo v lese. Takýto odpad je zdrojom obživy divej zveri, ktorá sa následne približuje k ľudským obydliam.

Medzi hlavné príčiny častého výskytu divej zveri v blízkosti ľudských obydlí môžeme zaradiť rozsiahlu výstavbu diaľnice, cyklotrás, individuálnej bytovej výstavby až k okrajovým častiam lesných pozemkov, zvýšené množstvo turistov v lese, dokonca aj večer, neudržiavané, zarastené pozemky hraničiace s lesnými pozemkami, ktoré slúžia ako skrýša divej zveri, biologicky rozložiteľný odpad v lese alebo na hraničiacich pozemkoch, ktoré sú lákadlom potravy divej zveri a tiež nedostatočné oplotenie.

„Vyzývame preto obyvateľov mesta a jeho návštevníkov, aby neumiestňovali biologicky rozložiteľný odpad v okrajových častiach lesa alebo v lese, nakoľko takýto odpad je zdrojom obživy divej zveri, ktorá sa takto výrazne približuje k ľudským obydliam za účelom získania potravy, " pripomína odbor životného prostredia MsÚ v Prešove.

V záujme mesta Prešov, ako orgánu verejnej správy, je zaistiť ochranu života, zdravia a majetku občanov, a s týmto cieľom poskytnúť súčinnosť a spolupracovať na riešení problémov spojených so zvýšeným výskytom divej zveri, v súčinnosti so všetkými zainteresovanými organizáciami. V prípade spozorovania výskytu diviakov môžu občania kontaktovať priamo telefónne číslo 112. Odbor životného prostredia MsÚ v Prešove odporúča obyvateľom v okolí rizikových pozemkov zvážiť aj možnosť nákupu bezpečných netoxických odpudzovačov divej zveri.

Mohlo by Vás zaujímať
Fašiangové slávnosti sa vracajú do centra Prešova
Mesto Prešov a PKO Prešov chystajú fašiangové slávnosti, ktoré si tento rok môžete užiť naplno. Centrum mesta ožije už 9. februára 2024 (piatok) folklórnym fašiangovým sprievodom, ktorý vyvrcholí fašiangovou veselicou, inšpirovanou ľudovými tradíciami.
Do pešej zóny je vjazd autom bez povolenia zakázaný
Mesto Prešov upozorňuje vodičov motorových vozidiel na neoprávnené vjazdy do peších zón a do priestoru zóny s dopravným obmedzením.
Mesto Prešov upozorňuje na zákaz umiestňovania nelegálnych reklamných bannerov a plagátov
Mesto Prešov žiada fyzické a právnické osoby, ktoré bez povolenia umiestňujú rôzne typy reklamných pútačov na území mesta Prešov, aby ich bezodkladne odstránili. Za nelegálne umiestňovanie reklamných bannerov a plagátov na území mesta Prešov môže byť zodpovednej osobe uložená pokuta.
O dotáciu pre kultúru, šport a sociálnu oblasť môžete požiadať do 1. marca 2024
Mesto Prešov zverejňuje výzvu na poskytnutie dotácií v oblasti kultúry, športu a v sociálnej oblasti. O dotáciu pre kultúru, šport a sociálnu oblasť môžete požiadať do 1. marca 2024 (vrátane).
Mesto pozýva na verejné stretnutie k participatívnemu rozpočtu
Prešovská radnica rozbieha participatívny rozpočet. Verejnosť pozýva na prvé pracovné stretnutie, na ktorom odznejú najdôležitejšie informácie pre žiadateľov o podporu projektu.
Prešovská radnica bude svietiť v pestrých farbách
V posledný februárový deň si každoročne pripomíname Medzinárodný deň zriedkavých chorôb. Prešovská radnica a budova Mestskej galérie Caraffka budú preto 29. februára 2024 svietiť v pestrých farbách.
Prešov podporí zber kuchynského odpadu
Všetky prešovské domácnosti dostanú od mesta špeciálne vedierka na zber biologického kuchynského odpadu. Prešov chce takto podporiť triedenie biologicky rozložiteľného kuchynského odpadu od zmesového komunálneho odpadu. Distribúcia 10-litrových vedierok začne už koncom februára.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK