Štvrtok, 29. február 2024
Meniny má | zajtra Albín

Anjelská kapustnica bude v Prešove pomáhať dvakrát

V Prešove sa aj tento rok uskutoční charitatívny projekt pod názvom Anjelská kapustnica. Chutná a teplá kapustnica zasýti telo a zahreje dušu, pretože vďaka nej pomôžeme tým, ktorí to najviac potrebujú.

Anjelská kapustnica nie je iba taká "obyčajná" vianočná polievka. Pred Konkatedrálou sv. Mikuláša pribudne 8. decembra 2023 veľký 1000-litrový kotol, z ktorého budú dobrovoľníci podávať túto dobrotu od 11.30 hod. dopoludnia až do večerných hodín. Prešovčania i návštevníci nášho mesta môžu 2 eurami, čo je symbolická cena misky chutnej kapustnice, pomôcť tým, ktorí to potrebujú a zároveň stráviť čas v príjemnej atmosfére predvianočného mesta.

V piatok 8.12.2023 od 19:00 hod. projekt svojím spevom a hudbou podporia aj spevák Martin Husovský a kňaz Peter Milenky.

Návštevníci vianočných trhov, ktorí si Anjelskú kapustnicu nestihnú vychutnať v piatok 8.12. , ju pred Konkatedrálou sv. Mikuláša nájdu aj v sobotu 9. decembra 2023 v rovnakom čase.

Podujatie sa uskutoční pod záštitou primátora mesta Prešov Františka Oľhu. Projekt Anjelská kapustnica v Prešove pripravuje Spoločnosť priateľov detí z detských domovov - Úsmev ako dar.

Mohlo by Vás zaujímať
Fašiangové slávnosti sa vracajú do centra Prešova
Mesto Prešov a PKO Prešov chystajú fašiangové slávnosti, ktoré si tento rok môžete užiť naplno. Centrum mesta ožije už 9. februára 2024 (piatok) folklórnym fašiangovým sprievodom, ktorý vyvrcholí fašiangovou veselicou, inšpirovanou ľudovými tradíciami.
Do pešej zóny je vjazd autom bez povolenia zakázaný
Mesto Prešov upozorňuje vodičov motorových vozidiel na neoprávnené vjazdy do peších zón a do priestoru zóny s dopravným obmedzením.
Mesto Prešov upozorňuje na zákaz umiestňovania nelegálnych reklamných bannerov a plagátov
Mesto Prešov žiada fyzické a právnické osoby, ktoré bez povolenia umiestňujú rôzne typy reklamných pútačov na území mesta Prešov, aby ich bezodkladne odstránili. Za nelegálne umiestňovanie reklamných bannerov a plagátov na území mesta Prešov môže byť zodpovednej osobe uložená pokuta.
O dotáciu pre kultúru, šport a sociálnu oblasť môžete požiadať do 1. marca 2024
Mesto Prešov zverejňuje výzvu na poskytnutie dotácií v oblasti kultúry, športu a v sociálnej oblasti. O dotáciu pre kultúru, šport a sociálnu oblasť môžete požiadať do 1. marca 2024 (vrátane).
Mesto pozýva na verejné stretnutie k participatívnemu rozpočtu
Prešovská radnica rozbieha participatívny rozpočet. Verejnosť pozýva na prvé pracovné stretnutie, na ktorom odznejú najdôležitejšie informácie pre žiadateľov o podporu projektu.
O dotáciu pre kultúru, šport a sociálnu oblasť môžete požiadať do 1. marca 2024
Mesto Prešov zverejňuje výzvu na poskytnutie dotácií v oblasti kultúry, športu a v sociálnej oblasti. O dotáciu pre kultúru, šport a sociálnu oblasť môžete požiadať do 1. marca 2024 (vrátane).
Prešov má unikátnu aplikáciu pre väčšiu bezpečnosť občanov
Príslušníci Mestskej polície Prešov majú ako prví na Slovensku k dispozícii výnimočnú aplikáciu - portál Bezpečie, ktorý im umožní občanom ešte rýchlejšie pomôcť.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK