Streda, 28. február 2024
Meniny má Zlatica | zajtra

Multižánrový festival HELFEST zverejnil dátum ročníka 2024. Návštevníci môžu očakávať niekoľko pozitívnych zmien, odkazuje kapela Heľenine Oči.

Multižánrový festival HELFEST zverejnil dátum ročníka 2024. Návštevníci môžu očakávať niekoľko pozitívnych zmien, odkazuje kapela Heľenine Oči.

Obľúbená prešovská kapela Heľenine Oči na sklonku tohto leta zorganizovala vlastný multižánrový hudobný festival HELFEST. Prírodným kúpaliskom Delňa to v prvú septembrovú sobotu znelo piesňami niekoľkých desiatok interpretov. Pilotný, respektíve nultý ročník hudobnej udalosti zožal mimoriadne úspechy. „Tešíme sa, že na nový festival HELFEST dostávame pozitívnu spätnú väzbu od účinkujúcich, partnerov festivalu a hlavne od návštevníkov. Neuveriteľne nás potešila dôvera fanúšikov. To, že sa festival hneď v prvom roku vypredal skoro týždeň pred otvorením brán, je pre nás asi tá najväčšia odmena a zároveň záväzok. Chceme ľuďom dopriať stále väčšiu kvalitu služieb na festivale. aj kvalitu interpretov, ktorých na východ Slovenska prinášame, “ hovorí Martin Mihalčín, ktorý stojí na čele kapely s nadšením, keďže sa jedná o organizačnú prvotinu Heľeniných Očí takýchto rozmerov. 

Kladné odozvy veselá partička dostáva najmä na dramaturgiu festivalu, výber interpretov, vizuál a atmosféru celého priestoru. Ľudia skutočne ocenili i to, že organizátor nepodcenil dôležitosť hygienického zázemia či oddychových zón. „Mňa hlavne teší, že sa nám podarilo s produkciou vyriešiť vstup na HELFEST tak, že prebiehal bezproblémovo a netvorili sa skoro žiadne rady ani v tých najvyťaženejších hodinách. Dokonca aj dobíjanie náramkov a platba fungovali perfektne a bezproblémovo. Ľudia si taktiež chválili výber z 21 druhov piva, ktoré sme na festivale mali. Najlepšie o tom svedčí fakt, že už okolo ôsmej hodiny večer bolo na festivale vypitých okolo 25000 pív, a to sa párty ešte len rozbiehala, “ spomína spevák Heľeniných Očí na deň D a so sentimentom dodáva: „Priznám sa, že som bol dojatý hlavne z ľudí, ktorí boli v organizačnom štábe festivalu. Každý išiel ďaleko nad svoje sily a keď som videl zápal v ich očiach, tak ma to permanentne dojímalo.“

S čistým štítom, s vôľou napredovať a zlepšovať sa, nemá organizátor problém priznať i chybičky, ktorým sa chce v nasledujúcom ročníku vyvarovať. „Samozrejme, vnímame, že je pár vecí, na ktorých musíme tvrdo zapracovať. Gastro určite nemôžeme zveriť do rúk len jednému dodávateľovi, vieme, že s tým bol problém. Takže práve na túto časť sa chceme v nasledujúcom ročníku zamerať čo najviac. Veríme, že návštevníci ocenia, že sa vieme poučiť z vlastných chýb. Taktiež sa chceme viac sústrediť na čistotu areálu počas festivalu. Plánujeme vytvoriť viac mobilných pracovných skupín dohliadajúcich práve na tento aspekt. Jedno pódium presunúť na iné miesto, nech sa pódiá vzájomne nerušia a podobne. Na všetko, čo vieme, že pokrivkávalo, sa teraz upriamia naše oči a snaha celej produkcie, “ načrtáva Mihalčín plány nasledujúceho ročníka.

V kuloároch sa povrávalo, že narodeninová oslava štvrť storočnice kapely Heľenine Oči, prostredníctvom HELFESTU, by mohla byť až dvojdňovou záležitosťou. „Fakt sme to dlho v produkcii zvažovali, ale nakoniec padlo rozhodnutie, že uprednostníme kvalitu nad kvantitou. Najprv odstránime všetky nedokonalosti a až potom budeme pridávať dni. Úplne chápem, že viacdňový festival je ekonomicky výhodnejší, pre nás je ale dôležitá iná stránka festivalu, nie zárobok. Tu mi vlastne napadá ešte jedna zaujímavá vec. Komplet všetci partneri festivalu potvrdili záujem o spoluprácu aj na ďalšom ročníku, čo nás obrovsky teší a ďakujeme im za to, “ vysvetľuje frontman HO.

Kapela zverejnila i dátum HELFESTU 2024. V areáli prešovskej Delne to 31. augusta 2024 roztočí niekoľko desiatok účinkujúcich na viacerých, tematicky zameraných pódiách. A ako sa už niekoľkokrát spomínalo, Heľenine Oči oslávia 25. výročie pôsobenia na slovenskej hudobnej scéne priamo na pódiu. „Booking na festival je ukončený – čakáme už len na finálne potvrdenie od dvoch posledných účinkujúcich. Ja sa z toho Line-upu fakt teším, vybrali sme výborné kapely a máme pripravenú kopu prekvapení. Jemne sa zmení štruktúra festivalu a niečo pribudne, ale to si rád nechám na neskôr. Teraz nám ide hlavne o oznámenie dátumu festivalu HELFEST a to je 31.8.2024 a od 1.12.2023 spúšťame predpredaj cez našu stránku HELFEST.sk, “ štartuje Martin Mihalčín éru HELFESTU 2024. „Už len dodám, že sme sa rozhodli kvôli komfortu festivalových návštevníkov zachovať obmedzenú kapacitu 5000 vstupeniek až do vypredania, v čo po predchádzajúcom ročníku veríme, “ uvádza spevák a organizátor na záver.

Vstupenky na čerstvo ohlásený letný festival HELFEST 2024 sú dostupné na www.helfest.sk

Mohlo by Vás zaujímať
Výtvarné spektrum v Caraffke
Výtvarné spektrum 2023/2024 je celoštátna postupová súťaž neprofesionálneho umenia, ktorej odborný garant a hlavný finančný partner je Národné osvetové centrum. Repríza jeho 60. ročníka prináša do Prešova svieži pohľad neprofesionálnych alebo umenie študujúcich autorov.
Pivovar Šariš prejde plne na obnoviteľné zdroje elektriny. Pivo bude variť zo slnka, svoju uhlíkovú stopu zníži takmer o pätinu.
Od roku 2025 bude Pivovar Šariš ako hlavný zdroj energie využívať bezemisnú elektrinu z obnoviteľných zdrojov. Primárnym zdrojom zelenej energie sa stane nový solárny park rakúskej spoločnosti Enery v neďalekých Iliašovciach. Ten bude dodávať elektrinu do energetickej siete, odkiaľ ju pivovar bude aj naďalej odoberať. Spoluprácu firiem zastreší zmluva o nákupe virtuálnej energie, ktorá je vôbec prvou svojho druhu na Slovensku. Prechod Pivovaru Šariš na obnoviteľné zdroje zároveň predstavuje ďalší krok na ceste Plzeňského Prazdroja k uhlíkovej neutralite vo výrobe, ktorú chce dosiahnuť do roku 2030.
Inscenácia Čakanie na Godota na javisku prešovského DAD má byť neobyčajná
Prešov, 14. februára – Každá divadelná kultúra mala by mať svoj výklad takého diela, akým je text Čakanie na Godota od Samuela Becketta. S týmto predsavzatím „povinnej jazdy“ sa chopil réžie inscenácie na jeho podklade v Divadle Alexandra Duchnoviča (DAD) v Prešove, hrajúcom po rusínsky, hosťujúci Rastislav Ballek (nar. 1971). Hovoril o tom na dnešnej tlačovej besede v sídle DAD. Činoherný kolektív chystá premiéru predstavenia na piatok 16. februára.
Knižnica na (ne)roztrhanie: Audioknihy pre každého
PREŠOV – Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove naplánovala pre verejnosť v marci mimoriadne rozmanitý program. Čitatelia aj nečitatelia si budú môcť vybrať z kolekcie besied, workshopov, v ponuke bude i originálna výstava a vyhlásenie regionálnej súťaže. Do knižničných služieb pribudne aj plánovaná novinka – audioknihy.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK