Streda, 28. február 2024
Meniny má Zlatica | zajtra

Prešovskí školáci vyzdobili alej vianočných stromčekov

Aleja vianočných stromčekov v Južnom parku sa tieto dni začína pýšiť v plnej kráse svojou výzdobou. Postarali sa o ňu prešovskí školáci, ktorí si svoje stromčeky vyzdobili vlastnoručne vyrobenými vianočnými ozdobami z recyklovateľného a ekologického materiálu. Zdobenie dvanástich stromčekov prešovskými školami sa už stalo pevnou súčasťou prešovskej výzdoby a milou tradíciou počas adventného obdobia.

Dvanásť vianočných jedličiek osadených pri vstupe do Južného parku dotvára jedinečnú atmosféru prešovského námestia, ktorého dominantou je tento rok tridsaťročný 12-metrový smrek. Ten bude spolu s dvanástimi jedličkami zdobenými prešovskými školami pripravený privítať deti na deň sv. Mikuláša spolu s pripraveným programom.

Každá škola si pri zdobení zvolila vlastný motív. Tvoriví školáci sa inšpirovali celomestskou tohtoročnou výzdobou, ktorá je ladená v zlatej a briliantovo bielej farbe, rozprávkami ako napr. Luskáčik či kreativitou samotných šikovných ručičiek, ktoré pracovali s rôznymi predmetmi. Všetky boli z recyklovateľného, ekologického, počasiu odolného materiálu, prípadne druhotného odpadu, ktorý mal podobu dreva, šúpolia, tvrdeného papiera, škrupiniek, sušených plodov a pod. Školáci si spolu so svojimi učiteľkami a vychovávateľkami týmito výrobkami ozdobovali postupne svoj vlastný stromček podľa stanoveného harmonogramu. Školáci i stromčeky si od prvých chvíľ získavali priazeň okoloidúcich a okoloidúci zas inšpiráciu k zdobeniu vlastných stromčekov doma počas predvianočného obdobia.

Školské vianočné stromčeky budú zdobiť prešovské centrum do sviatku Troch kráľov ako celomestská vianočná výzdoba. Vďaka školským stromčekom tak má výzdoba okrem okrasného a estetického charakteru aj veľkú pridanú hodnotu. Za spoluprácu pri tomto projekte ďakujeme Parku kultúry a oddychu v Prešove a spol. Sadex s.r.o.

Mohlo by Vás zaujímať
Fašiangové slávnosti sa vracajú do centra Prešova
Mesto Prešov a PKO Prešov chystajú fašiangové slávnosti, ktoré si tento rok môžete užiť naplno. Centrum mesta ožije už 9. februára 2024 (piatok) folklórnym fašiangovým sprievodom, ktorý vyvrcholí fašiangovou veselicou, inšpirovanou ľudovými tradíciami.
Do pešej zóny je vjazd autom bez povolenia zakázaný
Mesto Prešov upozorňuje vodičov motorových vozidiel na neoprávnené vjazdy do peších zón a do priestoru zóny s dopravným obmedzením.
Mesto Prešov upozorňuje na zákaz umiestňovania nelegálnych reklamných bannerov a plagátov
Mesto Prešov žiada fyzické a právnické osoby, ktoré bez povolenia umiestňujú rôzne typy reklamných pútačov na území mesta Prešov, aby ich bezodkladne odstránili. Za nelegálne umiestňovanie reklamných bannerov a plagátov na území mesta Prešov môže byť zodpovednej osobe uložená pokuta.
O dotáciu pre kultúru, šport a sociálnu oblasť môžete požiadať do 1. marca 2024
Mesto Prešov zverejňuje výzvu na poskytnutie dotácií v oblasti kultúry, športu a v sociálnej oblasti. O dotáciu pre kultúru, šport a sociálnu oblasť môžete požiadať do 1. marca 2024 (vrátane).
Mesto pozýva na verejné stretnutie k participatívnemu rozpočtu
Prešovská radnica rozbieha participatívny rozpočet. Verejnosť pozýva na prvé pracovné stretnutie, na ktorom odznejú najdôležitejšie informácie pre žiadateľov o podporu projektu.
O dotáciu pre kultúru, šport a sociálnu oblasť môžete požiadať do 1. marca 2024
Mesto Prešov zverejňuje výzvu na poskytnutie dotácií v oblasti kultúry, športu a v sociálnej oblasti. O dotáciu pre kultúru, šport a sociálnu oblasť môžete požiadať do 1. marca 2024 (vrátane).
Prešov má unikátnu aplikáciu pre väčšiu bezpečnosť občanov
Príslušníci Mestskej polície Prešov majú ako prví na Slovensku k dispozícii výnimočnú aplikáciu - portál Bezpečie, ktorý im umožní občanom ešte rýchlejšie pomôcť.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK