PIS: aktuálne informácie o meste, radnici a spoločenských, kultúrnych a športových akciach v regióne

https://www.pis.sk/clanok/20495/presov_sa_zahali_do_purpurovej_farby_na_podporu_najmensich.html

Prešov sa zahalí do purpurovej farby na podporu najmenších

17. novembra si pripomíname Svetový deň predčasne narodených detí. Pri tejto príležitosti sa prešovské dominanty - budova historickej radnice a Caraffova väznica zahalia do purpurovej farby.

Podporu Svetového dňa predčasne narodených detí každoročne vyjadrujú svetové metropoly aj mnohé slovenské mestá nasvietením svojich najväčších dominánt purpurovou farbou. V Prešove sa tak do purpurovej farby zahalí budova historickej radnice a budova Caraffovej väznice.

OZ malíček od svojho vzniku každoročne zapája do celosvetového zvýšenia povedomia o problematike predčasných pôrodov a detí narodených pred termínom a zároveň tým vyjadruje podporu a spolupatričnosť rodinám s predčasniatkami. „Predčasný pôrod predstavuje závažné riziká, kedy na svet prichádzajú krehké bábätká, doslova bojujúce o svoje zdravie a budúcnosť. Ich štart do života sa veľmi líši od donosených bábätiek a kým sa dostanú do náruče svojich rodičov, musia prejsť dlhú a náročnú cestu v nemocnici. Naše združenie preto sprevádza rodičov predčasniatok počas ich hospitalizácie, podporuje nemocnice materiálne, aby sme prispievali k zlepšeniu podmienok bábätiek ´do dlane´ a realizuje projekty, ktoré pomáhajú týmto deťom a ich rodinám, “ uviedla Ľubica Kaiserová, predsedníčka OZ malíček.

Súčasťou Svetového dňa budú aj tento rok čiastkové aktivity ako Purpurová výzva #NašeSrdciaSúPurpurové, podpora rodičov predčasniatok v nemocniciach v podobe odkazov, odovzdané balíčky a darčeky do nemocníc a mnohé ďalšie. Neoddeliteľnou súčasťou osláv Svetového dňa je aj odovzdávanie ocenení Purpurové srdce, kedy vyzdvihujeme a ďakujeme za prácu osobnostiam z oblasti neonatológie a zo „sveta“ predčasniatok, ktorí robia svet predčasne narodených detí lepší, krajší, kvalitnejší a zdravší. Viac informácií nájdete na www.malicek.sk.

15. decembra 2023 vás zároveň pozývame na Adventný koncert pre predčasne narodené deti a ich rodiny, ktorý sa uskutoční o 18.00 hod. vo Dvorane Evanjelického kolégia na Hlavnej 137 v Prešove.

 
16.11.2023 | Autor: Mesto Prešov | Mesto Prešov | čítané: 777 krát