Nedeľa, 10. december 2023
Meniny má Radúz | zajtra Hilda

V Krajskom múzeu v Prešove ožijú spomienky na November 1989

Mesto Prešov v spolupráci s Krajským múzeom v Prešove organizuje pri príležitosti 34. výročia Nežnej revolúcie výstavu s názvom Zamatové spomienky. Otvorenie výstavy sa uskutoční 16.11.2023 o 15.00 hod.

17. novembra 1989 sa v bývalom Československu uskutočnila Nežná revolúcia, známa tiež ako Zamatová revolúcia. Tisícky nespokojných ľudí, zväčša študentov, vyšli na námestia, aby si nenásilnou formou protestu vynútili politické zmeny a otvorili cestu demokracii.

Myšlienky, listiny, fotografie a fragmenty spomienok, ktoré nám aj v súčasnosti pripomínajú silu jednoty národa a hodnotu slobody, si môže verejnosť pozrieť na pätnástich paneloch výstavy Zamatové spomienky, ktorú pripravilo mesto Prešov v spolupráci s Krajským múzeom v Prešove.

Otvorenie výstavy sa uskutoční vo štvrtok 16. novembra 2023 o 15.00 hod. Výstavu si v priestoroch Krajského múzea v Prešove môžu návštevníci pozrieť do 30. novembra 2023.

Mohlo by Vás zaujímať
Mažoretky Diridonky oslávia svoje 30. výročie na galavečeri v PKO Čierny orol
Prešovské mažoretky Diridonky tento rok oslavujú 30. výročie svojho vzniku. Pri tejto príležitosti v spolupráci s Parkom kultúry a oddychu pripravili špeciálny GALAVEČER - DIRIDONKY 30 ROKOV, ktorý sa uskutoční 26.11.2023 o 17:00 hod. v historickej sále PKO Čierny orol.
Mandolínový súbor Tatrín slávi osemdesiatku
Mandolínový súbor Tatrín oslavuje 80 rokov od svojho vzniku. Súčasní členovia v ňom pôsobia od roku 1980.
Multižánrový festival HELFEST zverejnil dátum ročníka 2024. Návštevníci môžu očakávať niekoľko pozitívnych zmien, odkazuje kapela Heľenine Oči.
Multižánrový festival HELFEST zverejnil dátum ročníka 2024. Návštevníci môžu očakávať niekoľko pozitívnych zmien, odkazuje kapela Heľenine Oči.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK