Pondelok, 26. február 2024
Meniny má Viktor | zajtra Alexander

Zdravotná sestra v práci pod vplyvom alkoholu

Jej správanie vyvolávalo pochybnosti o jej spôsobilosti.

Popoludní včerajšieho dňa (08.11.2023) v prešovskej nemocnici zdravotná sestra počas výkonu svojho povolania bola pod vplyvom alkoholu. Jej správanie vyvolávalo pochybnosti o jej spôsobilosti plne vykonávať zamestnanie a preto bola privolaná policajná hliadka, ktorá zamestnankyňu podrobila dychovej skúške. Výsledok dosiahol hodnotu 1,5 promile! 

Zdravotná sestra svojím mimoriadne nezodpovedným konaním mohla ohroziť život, alebo zdravie ľudí počas výkonu svojho povolania. Vydávala lieky pre pacientov, podávala infúzie, vykonávala odber krvi, ... Žena skončila v cele policajného zaistenia. Okresný vyšetrovateľ v Prešove na základe uvedeného začal trestné stíhanie vo veci trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky, vykonáva všetky ďalšie potrebné procesné úkony. 

S alkoholom sa najčastejšie stretávame u vodičov. Nebezpečný je ale aj u ľudí, ktorí vykonávajú takéto alebo podobné zamestnanie, ktoré môže mať v konečnom dôsledku katastrofálny vplyv na zdravie či dokonca životy ľudí. Alkohol nepatrí k vodičom a taktiež v zamestnaní nemá miesto!

Mohlo by Vás zaujímať
Krádež v rodinnom dome
Polícia v Prešove rieši prípad trestného činu krádeže spáchaného v súbehu s trestným činom porušovanie domovej slobody, ku ktorému došlo v sobotu (17.02.2024) na Ul. Bezručovej.
Dopravná akcia v Prešovskom kraji
Zomrel 40 ročný muž z Giraltoviec
Došlo k stretu vlaku a 40 ročného muža.
Likvidácia tabaku aj registračných pokladníc
Prešov - 20.02.2024: Colný úrad (CÚ) Prešov zlikvidoval v spaľovni odpadov viac ako 5,6 ton tabaku, ktorý prepadol v prospech štátu. Zničil aj tri registračné pokladnice, ktoré zabezpečil pri kontrolách zameraných na dodržiavanie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice (ERP).
Starý otec mu zbalil veci, vnuk sa mu vyhrážal zabitím
Na políciu v Prešove starší muž oznámil, že sa mu vnuk vyhráža zabitím.
Objasnené krádeže pivníc
Vo veci zločinu krádeže spáchaného v súbehu s trestným činom porušovania domovej slobody začal okresný vyšetrovateľ v Prešove trestné stíhanie.
Opitý mladý vodič
Dychová skúška presiahla hodnotu 2,6 promile.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK