PIS: aktuálne informácie o meste, radnici a spoločenských, kultúrnych a športových akciach v regióne

https://www.pis.sk/clanok/20474/vianocny_smrek_uz_krasli_centrum_presova.html

Vianočný smrek už krášli centrum Prešova

Pred Konkatedrálou sv. Mikuláša už pracovníci TSMP, a.s. osadili krásny vianočný stromček. Pochádza z Ulice Tarasa Ševčenka a stane sa dominantou tohtoročnej vianočnej výzdoby v Prešove.

Tohtoročným vianočným stromčekom Prešova sa stal 12-metrový smrek obyčajný. Zdá sa však, že jeho šťastným číslom je tridsiatka. Smrek pochádza z ul. Tarasa Ševčenka č. 30, má 30 rokov a peknou symbolikou navyše je, že je vysadený v roku, keď si aj Slovenská republika pripomína 30. výročie svojho vzniku.

Vianočný stromček ponúkli mestu obyvatelia bytového domu na Ul. T. Ševčenka 30, keďže rástol veľmi blízko bytového domu. No, vzhľadom na to, že zodpovedal požiadavkam na vianočný stromček, má jeho príbeh napokon šťastný koniec. Spoločnosť Technické služby mesta Prešov, a.s. smrek po výrube umiestnila pred Konkatedrálu sv. Mikuláša a stane sa tohtoročným symbolom prešovských Vianoc.

Vianočný stromček v centre mesta Prešov už tradične rozsvieti Svätý Mikuláš s deťmi počas slávnostného programu na Hlavnej ulici dňa 6.12.2023.

Pre bezpečnosť návštevníkov centra mesta má vianočný stromček stabilný betónový základ, aby sa predišlo jeho pádu. Zaistený je drevenými klinmi.

Spolu so stromčekom postupne pribudne v centre mesta už aj vianočná výzdoba. Prešovčanov a všetkých návštevníkov nášho mesta aj tento rok potešia svetelné inštalácie v Južnom parku. Svietiť bude 3D anjel, kvety, ľadové kryštály i vianočné gule, na ktoré sú návštevníci prešovských vianočných trhov zvyknutí. Výzdoba v meste Prešov bude ladená v zlatých farbách v kombinácii s briliantovou bielou.

Mesto Prešov plánuje tento rok vyzdobiť a rozsvietiť celkovo 22 vianočných stromčekov vo všetkých mestských častiach.

 
7.11.2023 | Autor: Mesto Prešov | Mesto Prešov | čítané: 518 krát