Pondelok, 26. február 2024
Meniny má Viktor | zajtra Alexander

I.C.E. kartu môžu ľudia s nepriaznivým zdravotným stavom využívať už aj v Prešove

Mesto Prešov pripravilo pre občanov mesta s nepriaznivým zdravotným stavom I. C. E. kartu, ktorá bude po vyplnení a umiestnení na viditeľné miesto slúžiť ako rýchla pomôcka pre záchranné zložky. Na karte sú zároveň uvedené dôležité kontakty v prípade potreby rýchlej pomoci.

Odbor sociálnych služieb Mestského úradu v Prešove spracoval pre občanov mesta, ktorí majú nepriaznivý zdravotný stav, I. C. E. kartu. Jej účelom je po vyplnení slúžiť ako rýchla pomôcka pre záchranné zložky v situácii tiesne, ohrozenia zdravia či života. Karta je určená najmä tým, ktorí žijú v domácom prostredí sami alebo sú ich rodinní príslušníci v zamestnaní. Uvedené sú na nej aj dôležité kontakty, ako :

112 - INTEGROVANÝ ZÁCHRANNÝ SYSTÉM

155 - ZÁCHRANNÁ ZDRAVOTNÁ SLUŽBA

150 - HASIČI

158 - POLÍCIA SR

159 - MESTSKÁ POLÍCIA

Občania, ktorí majú o I. C. E. kartu záujem, si ju môžu vyzdvihnúť v kancelárii prvého kontaktu alebo im ju rodinní príslušníci môžu stiahnuť z webu a vyplniť. Odbor sociálnych služieb MsÚ v Prešove bude zabezpečovať distribúciu prostredníctvom denných stacionárov, občianskych združení a mimovládnych organizácií, s ktorými spolupracuje.

I. C. E. kartu je po vyplnení potrebné umiestniť na viditeľné miesto.

Mohlo by Vás zaujímať
Fašiangové slávnosti sa vracajú do centra Prešova
Mesto Prešov a PKO Prešov chystajú fašiangové slávnosti, ktoré si tento rok môžete užiť naplno. Centrum mesta ožije už 9. februára 2024 (piatok) folklórnym fašiangovým sprievodom, ktorý vyvrcholí fašiangovou veselicou, inšpirovanou ľudovými tradíciami.
Do pešej zóny je vjazd autom bez povolenia zakázaný
Mesto Prešov upozorňuje vodičov motorových vozidiel na neoprávnené vjazdy do peších zón a do priestoru zóny s dopravným obmedzením.
Mesto Prešov upozorňuje na zákaz umiestňovania nelegálnych reklamných bannerov a plagátov
Mesto Prešov žiada fyzické a právnické osoby, ktoré bez povolenia umiestňujú rôzne typy reklamných pútačov na území mesta Prešov, aby ich bezodkladne odstránili. Za nelegálne umiestňovanie reklamných bannerov a plagátov na území mesta Prešov môže byť zodpovednej osobe uložená pokuta.
Mesto pozýva na verejné stretnutie k participatívnemu rozpočtu
Prešovská radnica rozbieha participatívny rozpočet. Verejnosť pozýva na prvé pracovné stretnutie, na ktorom odznejú najdôležitejšie informácie pre žiadateľov o podporu projektu.
O dotáciu pre kultúru, šport a sociálnu oblasť môžete požiadať do 1. marca 2024
Mesto Prešov zverejňuje výzvu na poskytnutie dotácií v oblasti kultúry, športu a v sociálnej oblasti. O dotáciu pre kultúru, šport a sociálnu oblasť môžete požiadať do 1. marca 2024 (vrátane).
O dotáciu pre kultúru, šport a sociálnu oblasť môžete požiadať do 1. marca 2024
Mesto Prešov zverejňuje výzvu na poskytnutie dotácií v oblasti kultúry, športu a v sociálnej oblasti. O dotáciu pre kultúru, šport a sociálnu oblasť môžete požiadať do 1. marca 2024 (vrátane).
Prešov má unikátnu aplikáciu pre väčšiu bezpečnosť občanov
Príslušníci Mestskej polície Prešov majú ako prví na Slovensku k dispozícii výnimočnú aplikáciu - portál Bezpečie, ktorý im umožní občanom ešte rýchlejšie pomôcť.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK