Streda, 28. február 2024
Meniny má Zlatica | zajtra

Cintoríny v Prešove budú počas Dušičiek otvorené nonstop

Blíži sa Sviatok Všetkých svätých a Pamiatka zosnulých, keď častejšie navštevujeme cintoríny a spomíname na blízkych, ktorí už nie sú medzi nami. Cintoríny v Prešove budú počas týchto spomienkových dní otvorené nonstop.

V termíne od 28. októbra do 8. novembra 2023 budú cintoríny v Prešove, v Solivare a v Nižnej Šebastovej otvorené NONSTOP.

Hlavný cintorín v Prešove bude od 28.10. do 8.11.2023 osvetlený od 16.30 hod. do 22.00 hod. Cintorín Solivar a Nižná Šebastová budú v tomto termíne osvetlené od 16.30 hod. do 20.00 hod.

1. novembra 2023 bude kancelária Pohrebnej služby mesta Prešov na ul. Krátka 2 v Prešove (vedľa vchodu do Domu smútku) otvorená od 12.00 hod. do 18.00 hod.

Sociálne zariadenia budú 1. novembra 2023 v domoch smútku na Hlavnom cintoríne a na cintorínoch Solivar a Nižná Šebastová verejnosti k dispozícii od 12.00 hod. do 18.00 hod.

Informácie ohľadom hrobových miest je možné získať telefonicky na telefónnom čísle 051/77 241 33 alebo prostredníctvom e-mailu na cintorin@tsmp.sk počas pracovnej doby v pondelok, utorok, štvrtok a piatok od 7.00 hod. do 15.00 hod.

Mesto Prešov a Mestská polícia v Prešove žiadajú občanov, aby boli počas Sviatku Všetkých svätých a Pamiatky zosnulých, keď je zvýšený pohyb ľudí na cintorínoch a nárast počtu vozidiel na cestách, opatrnejší, tolerantnejší a pozornejší.

Zároveň apelujú na vodičov, aby rešpektovali pravidlá cestnej premávky a boli maximálne opatrní v blízkosti cintorínov, kde sa bude pohybovať viac chodcov. Je tiež potrebné, aby si občania dávali pozor na svoje osobné veci a nenechávali ich bez dozoru v okolí hrobových miest či položené na sedadlách zaparkovaných áut.

Mohlo by Vás zaujímať
Fašiangové slávnosti sa vracajú do centra Prešova
Mesto Prešov a PKO Prešov chystajú fašiangové slávnosti, ktoré si tento rok môžete užiť naplno. Centrum mesta ožije už 9. februára 2024 (piatok) folklórnym fašiangovým sprievodom, ktorý vyvrcholí fašiangovou veselicou, inšpirovanou ľudovými tradíciami.
Do pešej zóny je vjazd autom bez povolenia zakázaný
Mesto Prešov upozorňuje vodičov motorových vozidiel na neoprávnené vjazdy do peších zón a do priestoru zóny s dopravným obmedzením.
Mesto Prešov upozorňuje na zákaz umiestňovania nelegálnych reklamných bannerov a plagátov
Mesto Prešov žiada fyzické a právnické osoby, ktoré bez povolenia umiestňujú rôzne typy reklamných pútačov na území mesta Prešov, aby ich bezodkladne odstránili. Za nelegálne umiestňovanie reklamných bannerov a plagátov na území mesta Prešov môže byť zodpovednej osobe uložená pokuta.
O dotáciu pre kultúru, šport a sociálnu oblasť môžete požiadať do 1. marca 2024
Mesto Prešov zverejňuje výzvu na poskytnutie dotácií v oblasti kultúry, športu a v sociálnej oblasti. O dotáciu pre kultúru, šport a sociálnu oblasť môžete požiadať do 1. marca 2024 (vrátane).
Mesto pozýva na verejné stretnutie k participatívnemu rozpočtu
Prešovská radnica rozbieha participatívny rozpočet. Verejnosť pozýva na prvé pracovné stretnutie, na ktorom odznejú najdôležitejšie informácie pre žiadateľov o podporu projektu.
O dotáciu pre kultúru, šport a sociálnu oblasť môžete požiadať do 1. marca 2024
Mesto Prešov zverejňuje výzvu na poskytnutie dotácií v oblasti kultúry, športu a v sociálnej oblasti. O dotáciu pre kultúru, šport a sociálnu oblasť môžete požiadať do 1. marca 2024 (vrátane).
Prešov má unikátnu aplikáciu pre väčšiu bezpečnosť občanov
Príslušníci Mestskej polície Prešov majú ako prví na Slovensku k dispozícii výnimočnú aplikáciu - portál Bezpečie, ktorý im umožní občanom ešte rýchlejšie pomôcť.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK