Nedeľa, 23. jún 2024
Meniny má Sidónia | zajtra Ján

Priemyselný závod BOSCH bude obsluhovaný MHD

Spoločnosť BOSCH postupne spúšťa výrobu vo svojom novom priemyselnom závode v južnej časti Prešova na ceste do obce Záborské. Dopravný podnik mesta Prešov v spolupráci so spoločnosťou BOSCH a mestom Prešov zavádza obsluhu tohto závodu mestskou hromadnou dopravou.

Zavedenie premávky MHD je rozdelené na niekoľko etáp, ktoré súvisia s plánovaným rozširovaním výrobných kapacít a náborom zamestnancov.

V I. etape, od pondelka 18. septembra 2023, bude obsluha závodu BOSCH zabezpečená linkou 14, a to týmito spojmi v pracovných dňoch:

  • 7:33 Veľká pošta - 7:36 Železničná stanica - 7:45 PP Záborské - 7:48 BOSCH - 7:52 Záborské
  • 16:15 BOSCH - 16:17 Logistické centrum - 16:23 Železničná stanica - 16:25 Čierny most

Zastávka MHD BOSCH sa nachádza v I. tarifnom pásme a je situovaná v areáli CTParku v dočasnej polohe v blízkosti obslužnej komunikácie (viď mapa). Po dokončení administratívnych úkonov bude táto zastávka preložená do trvalej polohy - novej zastávkovej niky s ochrannými prístreškami.

Mohlo by Vás zaujímať
Dôjde k uzávierke Vajanského a čiastočnej uzávierke Lesíku delostrelcov
Z dôvodu odstránenia havarijného stavu kanalizácie na uliciach Lesík delostrelcov a Vajanského dôjde od 4. 6. 2024 (od 8:00 hod.) do 30. 6. 2024 k celkovej uzávierke Vajanského ulice a čiastočnej uzávierke na ulici Lesík delostrelcov.
Na cestách pribudnú od 27.5. dve obmedzenia
Prešovčania sa musia od pondelka 27. mája 2024 pripraviť na dve dočasné obmedzenia. Jedno pribudne na Levočskej ulici a práce obmedzia dopravu aj na ulici Zborovská.
Dostojevského ulica bude čiastočne uzatvorená
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK