Utorok, 03. október 2023
Meniny má Stela | zajtra František

Priemyselný závod BOSCH bude obsluhovaný MHD

Spoločnosť BOSCH postupne spúšťa výrobu vo svojom novom priemyselnom závode v južnej časti Prešova na ceste do obce Záborské. Dopravný podnik mesta Prešov v spolupráci so spoločnosťou BOSCH a mestom Prešov zavádza obsluhu tohto závodu mestskou hromadnou dopravou.

Zavedenie premávky MHD je rozdelené na niekoľko etáp, ktoré súvisia s plánovaným rozširovaním výrobných kapacít a náborom zamestnancov.

V I. etape, od pondelka 18. septembra 2023, bude obsluha závodu BOSCH zabezpečená linkou 14, a to týmito spojmi v pracovných dňoch:

  • 7:33 Veľká pošta - 7:36 Železničná stanica - 7:45 PP Záborské - 7:48 BOSCH - 7:52 Záborské
  • 16:15 BOSCH - 16:17 Logistické centrum - 16:23 Železničná stanica - 16:25 Čierny most

Zastávka MHD BOSCH sa nachádza v I. tarifnom pásme a je situovaná v areáli CTParku v dočasnej polohe v blízkosti obslužnej komunikácie (viď mapa). Po dokončení administratívnych úkonov bude táto zastávka preložená do trvalej polohy - novej zastávkovej niky s ochrannými prístreškami.

Mohlo by Vás zaujímať
Nechajte auto doma, štartuje Európsky týždeň mobility 2023
Mesto Prešov sa aj v roku 2023 zapája do kampane Európsky týždeň mobility, ktorá sa uskutoční od 16. do 22. septembra.
Cyklistické preteky Okolo Slovenska uzavrú Hlavnú ulicu
Mesto Prešov informuje občanov o krátkodobej uzávierke Hlavnej ulice vo štvrtok 14. septembra 2023 z dôvodu štartu cyklistických pretekov Okolo Slovenska.
Slovenská ulica bude čiastočne uzavretá
Mesto Prešov informuje vodičov, že v termíne od 18. do 19. septembra 2023 bude Slovenská ulica čiastočne uzavretá.
Školské spoje MHD sa vracajú na prešovské cesty
Letné prázdniny sa pomaly končia aj pre linky MHD. Od pondelka 4. septembra 2023 budú všetky linky MHD premávať v pracovných dňoch podľa cestovného poriadku pre "Pracovný deň - školský". Zároveň bude obnovená premávka školských spojov.
Čiastočná uzávierka križovatky ulíc 17. novembra a Kúpeľná (I. etapa)
Z dôvodu rekonštrukcie križovatky ulíc 17. novembra a Kúpeľná, a s tým spojenej výstavby dlhého priečneho prahu, dôjde od 13. 9. 2023 k čiastočnej uzávierke tohto križovatkového priestoru a zmene organizácie dopravy v danej lokalite.
Severná ulica a Ul. 17. novembra budú čiastočne uzavreté
Mesto Prešov informuje vodičov, že ulica Severná a Ul. 17. novembra budú pre plánované výkopové práce čiastočne uzavreté.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK