Utorok, 28. máj 2024
Meniny má Viliam | zajtra Vilma

Mesto Prešov sa dočkalo hlavného architekta

Z výberového konania na pozíciu hlavného architekta na Mestskom úrade v Prešove vzišiel úspešný uchádzač. Hlavným architektom mesta bude architekt Patrik Panda.

Výberového konania na pozíciu hlavného architekta mesta Prešov v rámci odboru hlavného architekta na Mestskom úrade v Prešove sa zúčastnilo celkovo 6 uchádzačov. Najvyššie hodnotenie komisie získal skúsený architekt Patrik Panda.

„Už viac ako 20 rokov sa venujem projekčnej a inžinierskej činnosti. V druhej polovici aktívnej profesionálnej kariéry tvoril prevažnú časť mojich pracovných činností, okrem navrhovania a projekcie, predovšetkým projektový manažment, inžinierske činnosti vo výstavbe, koordinácia profesií pri realizácii na pozícii technického dozoru investora a autorského dozoru a v nemalej miere zastupovanie investorov pri komunikácii s orgánmi štátnej správy v súvislosti s činnosťami pri povoľovaní stavieb, “ uviedol o sebe Panda.

Budúci hlavný architekt sa môže pochváliť nejedným úspechom. V roku 2002 získal v medzinárodnej architektonickej súťaži určenej študentom architektúry a mladým architektom Glasshouse Students and Young Architects Competition 2002 – Pilkington druhé miesto v kategórii European Central/Eastern Region. V roku 2022 v rámci udeľovania ocenení CE ZA AR, ktoré každoročne vyhlasuje Slovenská komora architektov, bol nominovaný v kategórii Občianske a priemyselné budovy s projektom „Obnova mestskej plavárne v Trebišove“, za ktorý získal Cenu verejnosti.

„Som nesmierne rád, že po vytvorení odboru hlavného architekta v rámci organizačnej štruktúry a po úspešnom ukončení výberu vedúcich odborov na mestskom úrade, sme sa dostali aj k výberovému konaniu na pozíciu hlavného architekta mesta Prešov. Osobitne ma teší, že komisia zložená z deviatich odborníkov vyberala spomedzi šiestich naozaj kvalitných uchádzačov. Funkcia hlavného architekta je veľmi dôležitou súčasťou rozvoja nášho mesta, a preto som rád, že bude túto pozíciu zastávať fundovaný človek, akým je pán Panda. Aktuálne spoločne rokujeme o čo najskoršom možnom termíne nástupu do úradu, “ uviedol primátor mesta Prešov František Oľha.

Mohlo by Vás zaujímať
Prešovský trojičný jarmok opäť prinesie týždeň plný remesiel, folklóru a chutného jedla
Park kultúry a oddychu a mesto Prešov aj tento rok spoločne pripravili tradičný Prešovský trojičný jarmok v centre mesta, ktorý prenesie návštevníkov k svojim koreňom, ľudovej kultúre a remeslám.
Mesto Prešov odporúča občanom aktivovať si elektronickú schránku na doručovanie
Mesto Prešov bude aj v tomto roku doručovať niektoré rozhodnutia prostredníctvom Centrálneho Úradného doručovania (CÚD). Ide o rozhodnutia o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady. Predpokladaný termín vydávania a expedície rozhodnutí je koniec mesiaca apríl a mesiac máj.
Tour de Prešov po prestávke opäť štartuje
Aj Prešov má svoju Tour. Po prestávke sa 1. mája 2024 obľúbené cyklistické podujatie vracia do ulíc nášho mesta. Pripravené je množstvo noviniek.
Zmena prevádzky verejných toaliet v Prešove
Mesto Prešov informuje občanov o zmene prevádzky verejných toaliet od 1. mája 2024. Pre občanov budú k dispozícii verejné toalety na Floriánovej ulici.
Európske mesto športu: na Prešov sa pozrela zahraničná delegácia
Na tri dni do Prešova zavítala delegácia, ktorá bude posudzovať kandidatúru Prešova na titul Európske mesto športu. Jej úlohou bolo zmapovať sieť prešovských športovísk a vypočuť si obhajobu mesta ku kandidatúre. Zaujímali sa aj o možnosti športovania pre najmenších i dôchodcov.
Dobro a práca, čo vás baví, sú receptom na dlhovekosť, odkazuje storočná pani Mária
Medzi storočných Prešovčanov sa v tomto roku zaradila aj pani Mária Prociková z Royovej ulice. Ku gratulantom sa pripojilo aj mesto Prešov.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK