Sobota, 23. september 2023
Meniny má Zdenka | zajtra Ľuboš, Ľubor

Mesto Prešov sa dočkalo hlavného architekta

Z výberového konania na pozíciu hlavného architekta na Mestskom úrade v Prešove vzišiel úspešný uchádzač. Hlavným architektom mesta bude architekt Patrik Panda.

Výberového konania na pozíciu hlavného architekta mesta Prešov v rámci odboru hlavného architekta na Mestskom úrade v Prešove sa zúčastnilo celkovo 6 uchádzačov. Najvyššie hodnotenie komisie získal skúsený architekt Patrik Panda.

„Už viac ako 20 rokov sa venujem projekčnej a inžinierskej činnosti. V druhej polovici aktívnej profesionálnej kariéry tvoril prevažnú časť mojich pracovných činností, okrem navrhovania a projekcie, predovšetkým projektový manažment, inžinierske činnosti vo výstavbe, koordinácia profesií pri realizácii na pozícii technického dozoru investora a autorského dozoru a v nemalej miere zastupovanie investorov pri komunikácii s orgánmi štátnej správy v súvislosti s činnosťami pri povoľovaní stavieb, “ uviedol o sebe Panda.

Budúci hlavný architekt sa môže pochváliť nejedným úspechom. V roku 2002 získal v medzinárodnej architektonickej súťaži určenej študentom architektúry a mladým architektom Glasshouse Students and Young Architects Competition 2002 – Pilkington druhé miesto v kategórii European Central/Eastern Region. V roku 2022 v rámci udeľovania ocenení CE ZA AR, ktoré každoročne vyhlasuje Slovenská komora architektov, bol nominovaný v kategórii Občianske a priemyselné budovy s projektom „Obnova mestskej plavárne v Trebišove“, za ktorý získal Cenu verejnosti.

„Som nesmierne rád, že po vytvorení odboru hlavného architekta v rámci organizačnej štruktúry a po úspešnom ukončení výberu vedúcich odborov na mestskom úrade, sme sa dostali aj k výberovému konaniu na pozíciu hlavného architekta mesta Prešov. Osobitne ma teší, že komisia zložená z deviatich odborníkov vyberala spomedzi šiestich naozaj kvalitných uchádzačov. Funkcia hlavného architekta je veľmi dôležitou súčasťou rozvoja nášho mesta, a preto som rád, že bude túto pozíciu zastávať fundovaný človek, akým je pán Panda. Aktuálne spoločne rokujeme o čo najskoršom možnom termíne nástupu do úradu, “ uviedol primátor mesta Prešov František Oľha.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Helfest 2023
Prvý ročník Helfest-u sa predstavil v priestoroch prešovskej Delne. Hviezdy ako Slobodná Európa, alebo Horkíže Slíže si zahrali po boku Heleniných očí, ktoré mali aj ohňovú šou.
POKLADY REGIÓNU 2023
Druhý ročník podujatia Poklady regiónu bude opäť oslavou autenticity a aktivít lokálnych firiem a organizácií. Uskutoční sa v termíne od 22. do 24. septembra 2023.
V Prešove sa začína jesenné upratovanie
Mesto Prešov informuje občanov, že od 2. októbra 2023 sa uskutoční zber objemného odpadu z domácností. Pristavených bude celkom 122 kusov veľkoobjemových kontajnerov.
Likvidácia zhabaného liehu, ktorý prepadol v prospech štátu
Colný úrad Prešov v čističke odpadových vôd v Petrovanoch pri Prešove, zničil takmer 834 litrov liehovín v rôznych spotrebiteľských baleniach, ktoré sa stali majetkom štátu. Liehoviny colný úrad zabezpečil pri výkone svojej činnosti. Časť z nich bola zhabaná v rámci daňového exekučného konania.
OZNAM: Skúška sirén 8.9.2023
Ministerstvo vnútra SR oznamuje občanom, že dňa 8.9.2023 o 12.00 hod. bude preskúšaná schopnosť prevádzky sirén na území SR.
Duálne vzdelávanie na Mestskom úrade v Prešove
Mesto Prešov rozbehlo spoluprácu v oblasti duálneho vzdelávania s Obchodnou akadémiou. Dvom študentkám bude poskytované odborné vzdelávanie v oblasti ekonomických a administratívnych činností na mestskom úrade.
Stav miestnej komunikácie v časti Kúty v Prešove smeruje k riešeniu
Mestu Prešov sa v poslednom období úspešne darí priebežne vysporiadavať pozemky pod komunikáciu v mestskej časti Kúty, ktorá dlhodobo trápi jej užívateľov. Väčšina vlastníkov už podpísala kúpne zmluvy a výrazný posun prinieslo aj posledné rokovanie mestskej rady.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK