Pondelok, 20. máj 2024
Meniny má Bernard | zajtra Zina

Čiastočná uzávierka križovatky ulíc 17. novembra a Kúpeľná (I. etapa)

Z dôvodu rekonštrukcie križovatky ulíc 17. novembra a Kúpeľná, a s tým spojenej výstavby dlhého priečneho prahu, dôjde od 13. 9. 2023 k čiastočnej uzávierke tohto križovatkového priestoru a zmene organizácie dopravy v danej lokalite.

Od 13. 9. 2023 dôjde v križovatkovom priestore ulíc 17. novembra a Kúpeľná k čiastočnej uzávierke a zmene organizácie dopravy. Dôvodom je realizácia stavby "Rekonštrukcia križovatky ul. 17. novembra - Kúpeľná, smerom k rektorátu".

Na ulici 17. novembra bude uzatvorený pravý jazdný pruh v smere na Škultétyho ulicu, cestná premávka bude presmerovaná do protismerného jazdného pruhu a usmerňovaná dočasným dopravným značením.

Na Kúpeľnej ulici bude celková uzávierka miestnej cesty, a to v úseku od križovatky s ulicou 17. novembra po vjazd na parkovisko Študentského domova Prešovskej univerzity na ulici 17. novembra č. 13 a v úseku od križovatky s ulicou 17. novembra po vjazd do vnútrobloku – ulica 17. novembra č. 116 – 142 (párne čísla) a Železničiarska č. 1 – 3.

V smere do centra mesta a opačne bude obchádzková trasa vedená po uliciach Zápotockého, Požiarnická a 17. novembra, resp. po uliciach Železničiarska, Záborského a 17. novembra.

V smere k Rektorátu Prešovskej univerzity a opačne bude obchádzková trasa vedená po uliciach 17. novembra a Sedliackeho povstania.

Ulica Sedliackeho povstania, v úseku od križovatky s ulicou 17. novembra po križovatku s prístupovou cestou k Rektorátu Prešovskej univerzity, bude dočasne zobojsmernená a dôjde k zrušeniu parkovacích miest v tomto úseku predmetnej ulice. Ako náhrada za tieto parkovacie miesta môžu slúžiť parkoviská v areáli Prešovskej univerzity, na ktorých je parkovanie (najmä hodiny parkovania) upravené dopravným značením.

Kúpeľná ulica, v úseku od Fakulty športu Prešovskej univerzity po vjazd na parkovisko Študentského domova Prešovskej univerzity na ulici 17.novembra č. 13, bude dočasne zobojsmernená, no bude na nej umožnené parkovanie.

V súvislosti so zmenou organizácie dopravy v predmetnej lokalite prosíme vodičov, aby zvýšili pozornosť pri jazde a sledovali dočasné dopravné značenie.

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK