Štvrtok, 26. november 2020
Meniny má Kornel | zajtra Milan

Vojaci oslavovali Deň ozbrojených síl s deťmi

Pri príležitosti osláv Dňa ozbrojených síl SR dnes na tri hodiny otvorili svoje brány pre všetkých záujemcov Sokolovské kasárne, kde sídli Mechanizovaná brigáda generála Rudolfa Viesta.

Kukláči nahnali svojim zásahom niektorým deťom aj strach

Žiaci základných, stredných i materských škôl, ale aj všetci ostatní záujemcovia z Prešova i blízkeho okolia tak dostali príležitosť aspoň na chvíľu nazrieť do „kuchyne“ vojakom. Pripravená pre nich bola prehliadka vojenskej techniky, zásahových vozidiel, zbraní, nechýbala ale ani ukážka zásahu príslušníkov vojenskej polície. Tí bleskovým prepadom auta za zvuku škrípajúcich bŕzd a hlasných pokynov nahnali niektorým deťom aj strach. „Trochu som sa bála,“ priznala sa nám jedna z malých návštevníčok po tom, čo zasahujúci kukláči so zbraňami v rukách skončili svoju ukážku. Deti na Dni otvorených dverí ocenili aj to, že sa aspoň na chvíľu mohli dotknúť ozajstných zbraní, či sadnúť si do tanku. „Sedelo sa mi v ňom dobre. Je v ňom dosť miesta,“ skonštatoval po vystúpení z vojenského vozidla malý Tomáš. Deň otvorených dverí organizuje prešovská Mechanizovaná brigáda pri príležitosti Dňa ozbrojených síl SR každoročne a aj dnes očakávali v Sokolovských kasárňach účasť zhruba 800 detí.
(ik)

Mohlo by Vás zaujímať
Pátranie po nezvestnej osobe
Norbert Malý, nar. 31.8.1970, tr.bytom Spišský Štiavnik, ul. Slnečná č. 427/9, okr. Poprad.
Krádež pokladničky z kostola
Včera (10.11.2020) po 15-tej hodine došlo v kostole „Svätého Jozefa“ v Prešove ku krádeži. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove na základe tejto udalosti začal trestné stíhanie za obzvlášť závažný zločin krádeže.
Poškodené nové požiarne dvere, výzva pre verejnosť
Včera (26.10.2020) popoludní telefonicky oznámila technická riaditeľka obchodného centra v Prešove poškodenie požiarnych dverí na objekte na Ul. Arm. Gen. Svobodu.
Kamerový systém v meste Prešov odhaľuje priestupky už 20 rokov
Mestská polícia v Prešove dennodenne monitoruje dianie v meste osobne i prostredníctvom kamerového systému, ktorý pomáha odhaliť a riešiť priestupky a trestné činy. Kamerový systém v Prešove dnes oslavuje okrúhle jubileum.
Pátranie po hľadanej osobe
Štefan Šoltís, nar. 30.07.1973, trv. bytom Poprad.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.