Sobota, 23. september 2023
Meniny má Zdenka | zajtra Ľuboš, Ľubor

Mesto Prešov začína s rekonštrukciou zastávok MHD na Sídlisku III

Štyri zastávky MHD na Sídlisku III prejdú vďaka nenávratnému finančnému príspevku z európskych zdrojov výraznými zmenami. S rekonštrukciou začne zhotoviteľ už budúci týždeň.

Štyri zastávky MHD na Sídlisku III prejdú výraznými zmenami. S rekonštrukciou za účelom ich modernizácie začne zhotoviteľ v najbližších dňoch.

Zastávky MHD Volgogradská a Námestie Kráľovnej pokoja budú zrekonštruované v oboch smeroch. Trolejbusy a autobusy už nebudú stáť na ceste, ale cestujúcich vyzdvihnú po zájdení do zastávkových ník. V pozitívnom smere sa to dotkne aj vodičov, ktorí už nebudú musieť čakať za odchodom vozidiel MHD zo zastávok Volgogradská a Námestie Kráľovnej pokoja, ale plynulo prejdú okolo nich.

V rámci rekonštrukcie dôjde k vytvoreniu samostatného zastávkového pruhu, čím sa zamedzí stretu nastupujúcich/vystupujúcich s ostatnými účastníkmi cestnej premávky a zvýši sa bezpečnosť. Pohyb na zastávkach bude jednoduchší a cestovanie MHD komfortnejšie.

Stavebné práce budú zahŕňať vybudovanie samostatného zastávkového pruhu, osadenie označníkov, stavebné úpravy nástupných plôch zastávok a zastávkových pruhov s vytvorením bezbariérového prístupu v zmysle platnej legislatívy.

Predmetom projektu je rovnako aj úprava polohy trolejovej stopy na týchto zastávkach. Na každej zastávke dôjde k prekládke trakčných stožiarov na nové pozície.

Celkové oprávnené výdavky projektu sú vo výške 343 548,33 €, z čoho nenávratný finančný príspevok predstavuje sumu 326 370,91 €. Zvyšné náklady na realizáciu dofinancuje mesto z vlastných zdrojov. Zhotoviteľ stavby je spoločnosť Eurovia, s. r. o.

„Toto opatrenie je veľmi dôležité pre bezpečnosť chodcov, cestujúcich MHD či cyklistov, a rovnako aj z hľadiska zvýšenia plynulosti premávky v tejto lokalite, keďže ide o posledné zastávky, kde stáli autobusy a trolejbusy na ceste a blokovali a spomaľovali dopravu. Aj takýmto spôsobom sa snažíme zvyšovať kvalitu služieb pre našich občanov, “ uviedol primátor mesta Prešov František Oľha.

Z dôvodu rekonštrukcie bude od pondelka 4. septembra 2023 od 10:00 hod. zastávka MHD Námestie Kráľovnej pokoja dočasne presunutá. Pre cestujúcich budú k dispozícii náhradné nástupiská – v smere od centra mesta bude nástupisko posunuté o približne 120 m v smere jazdy, v smere na konečnú Sídlisko III bude nástupisko posunuté o približne 60 m proti smeru jazdy. K stavebným prácam by sa malo pristúpiť v priebehu budúceho týždňa, pričom predpokladaná doba výstavby sú 4 mesiace.

Za nepríjemnosti a obmedzenia spôsobené výstavbou sa ospravedlňujeme.

Projekt bol schválený z prostriedkov EÚ (Európsky fond regionálneho rozvoja REACT-EÚ) v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP).

Mohlo by Vás zaujímať
Cyklistické preteky Okolo Slovenska uzavrú Hlavnú ulicu
Mesto Prešov informuje občanov o krátkodobej uzávierke Hlavnej ulice vo štvrtok 14. septembra 2023 z dôvodu štartu cyklistických pretekov Okolo Slovenska.
Nechajte auto doma, štartuje Európsky týždeň mobility 2023
Mesto Prešov sa aj v roku 2023 zapája do kampane Európsky týždeň mobility, ktorá sa uskutoční od 16. do 22. septembra.
Slovenská ulica bude čiastočne uzavretá
Mesto Prešov informuje vodičov, že v termíne od 18. do 19. septembra 2023 bude Slovenská ulica čiastočne uzavretá.
Školské spoje MHD sa vracajú na prešovské cesty
Letné prázdniny sa pomaly končia aj pre linky MHD. Od pondelka 4. septembra 2023 budú všetky linky MHD premávať v pracovných dňoch podľa cestovného poriadku pre "Pracovný deň - školský". Zároveň bude obnovená premávka školských spojov.
Čiastočná uzávierka križovatky ulíc 17. novembra a Kúpeľná (I. etapa)
Z dôvodu rekonštrukcie križovatky ulíc 17. novembra a Kúpeľná, a s tým spojenej výstavby dlhého priečneho prahu, dôjde od 13. 9. 2023 k čiastočnej uzávierke tohto križovatkového priestoru a zmene organizácie dopravy v danej lokalite.
Severná ulica a Ul. 17. novembra budú čiastočne uzavreté
Mesto Prešov informuje vodičov, že ulica Severná a Ul. 17. novembra budú pre plánované výkopové práce čiastočne uzavreté.
Priemyselný závod BOSCH bude obsluhovaný MHD
Spoločnosť BOSCH postupne spúšťa výrobu vo svojom novom priemyselnom závode v južnej časti Prešova na ceste do obce Záborské. Dopravný podnik mesta Prešov v spolupráci so spoločnosťou BOSCH a mestom Prešov zavádza obsluhu tohto závodu mestskou hromadnou dopravou.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK