Sobota, 23. september 2023
Meniny má Zdenka | zajtra Ľuboš, Ľubor

Staň sa hrdinom a začni leto dobrom!

Dobrovoľníci a dobrovoľníčky z Prešovského kraja, prihláste sa do Týždňa dobrovoľníctva!

Prešovské dobrovoľnícke centrum v spolupráci Platformou dobrovoľníckych centier a organizácií oficiálne spustilo prihlasovanie dobrovoľníkov a dobrovoľníčok do 15. ročníka celoslovenskej kampane Týždeň dobrovoľníctva. Tá nielen, že prinesie do Prešovského kraja širokú ponuku dobrovoľníckych aktivít, ale jej organizátori veria, že osloví aj množstvo dobrovoľníkov, ktorí pomôžu naplniť jej tohtoročný regionálny odkaz v duchu hesla „Staň sa hrdinom! Začni leto dobrom.“ Uskutoční sa od 23. do 29. júna 2023.

Do kampane sa doposiaľ prihlásilo viac než 250 organizácií z celého Slovenska. V Prešovskom kraji si môžete vybrať z pestrej ponuky jednorazových dobrovoľníckych aktivít, kde je potrebné pomôcť. Pripravujú ich neziskové organizácie, občianske združenia, školy, centrá voľného času, knižnice, múzeá, zariadenia pre seniorov, domovy sociálnych služieb, samosprávy a ďalšie.

„Príležitosť vyskúšať si dobrovoľníctvo, venovať svoj čas užitočnej pomoci, spoznať i samotné organizácie a podobných ľudí, ktorí myslia popri vlastných potrebách na druhých, je priestorom na získanie naozajstného pocitu hrdinov a hrdiniek.“ uvádza Alexandra Rusňáková, koordinátorka Týždňa dobrovoľníctva v Prešovskom kraji. Kampaň na regionálnej úrovni totiž tento rok prináša možnosť hravým spôsobom využiť prvky virtuálnej reality a fotografií, v rámci ktorých sa dobrovoľníci stávajú superhrdinmi (nielen) v čarovnom plášti.

Program na každý deň v rámci Týždňa dobrovoľníctva nájdete na www.tyzdendobrovolnictva.sk. Vyberiete si aktivitu, ktorá Vás zaujme priamo v okolí a na webe sa na ňu priamo prihlásite. Každá aktivita je limitovaná obmedzeným počtom dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, pričom prihlasovanie je možné najneskôr do dvoch dní pred jej konaním.

Ako uviedla Dominika Hradiská, riaditeľka Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií a koordinátorka Týždňa dobrovoľníctva na národnej úrovni: „Teší nás, že Slovensko sa po 15. raz zmení na krajinu dobrých skutkov. Týždeň dobrovoľníctva prináša možnosť vyskúšať si dobrovoľnícku činnosť, spoznať výnimočných ľudí a pomôcť vo svojom okolí tam, kde je to potrebné, “

Partnermi v Prešovskom kraji sú: Mesto Prešov, Prešovský samosprávny kraj, OC Novum, OC Eperia, reklamná agentúra HejDUDE, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu, Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií, Nadácia centra pre filantropiu, Nadačný fond Kaufland.

Kontakt: Prešovské dobrovoľnícke centrum, Veselá 1, Prešov, tel. : 0910 542 333

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Helfest 2023
Prvý ročník Helfest-u sa predstavil v priestoroch prešovskej Delne. Hviezdy ako Slobodná Európa, alebo Horkíže Slíže si zahrali po boku Heleniných očí, ktoré mali aj ohňovú šou.
FOTO: Deň soli 2023
Už po piatykrát sa v priestoroch areálu Múzea Solivar uskutočnilo podujatie Deň soli. Podujatie je realizované STM Solivar a Oblastnej organizácia CR Región Šariš s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.
Odpočítavanie sa začalo! Už túto sobotu sa po prvýkrát v histórii uskutoční HELFEST.
Novučičký multižánrový hudobný festival HELFEST sa na letnom kúpalisku Delňa v Prešove, uskutoční už 2.9.2023. Kapela Heľenine Oči pre návštevníkov pripravila bohatý, nie len hudobný program!
Podľahli Lukáš Adamec a Lolokar Barbie trendu? Ikonická bábika si strihla hlavnú postavu v ich videoklipe!
Populárny spevák Lukáš Adamec zverejnil videoklip k piesni Disco (s)hit, ktorý vytvoril producent Peter Šafránek a.k.a. Lolokar. Bizarný vzťahový príbeh zobrazil Košičan pomocou bábik Barbie a Kena, ktoré si požičal od svojich dcér! O tom, že čerstvo zverejnené video nemá s aktuálnym Barbie trendom (okrem načasovania) nič spoločné, svedčí dejová linka, ktorá by sa ikonickej bábike nesnívala ani v tých najdivokejších snoch!
Letná cestovateľská súťaž pre rodiny s deťmi vyvrcholí na hrade Šariš
Prešovským krajom cestoval rekordný počet detí
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK