Nedeľa, 24. september 2023
Meniny má Ľuboš, Ľubor | zajtra Vladislav

Vynikajúca práca prešovských policajtov, objasnené prípady podpálených vozidiel

31 ročný muž z obce Svinia, bol obvinený z trestných činov poškodzovania cudzej veci, išlo o poškodenie 9 motorových vozidiel.

Vynikajúcou prácou prešovských policajtov sa páchateľa podarilo vypátrať, zadržať a získať potrebnú dôkaznú situáciu, aby mu bolo z uvedených skutkov vznesené obvinenie. Momentálne je väzobne stíhaný.
Začiatkom marca 2023 po polnoci v rodnej obci na odstavnej ploche medzi rodinným domom a miestnou komunikáciu podpálil tri osobné motorové vozidlá, celková škoda sa vyšplhala na sumu 17.500, -Eur.
V prvý aprílový deň tohto roku, taktiež po polnoci, v rovnakej obci, na Ul. Hlavnej zapálil zaparkované osobné vozidlo, majiteľ škodu zatiaľ presne nevyčíslil.

Podpálil aj osobné motorové vozidlo na Ul. Marka Čulena, v Prešove. Auto bolo úplne celé požiarom znehodnotené, majiteľ škodu vyčíslil na minimálne 3.000, -Eur. 

V máji založil požiar vozidla s ťahačom, ktorý bol zaparkovaný medzi riekou Torysa a Ul. Mukačevskou, v Prešove. Obhorela kabína, náves vozidla, generátor na ťahači, zhorel interiér i balíky slamy uložené na ťahači. Vzniknutá škoda sa vyšplhala nad 17.120, -Eur. 

23.05.2023 na Ul. Marka Čulena, v Prešove, podpálil osobné vozidlo, predbežná výška škody bola 2. 000, - Eur.
A len o pár dní neskôr, opäť Ul. Marka Čulena, v Prešove, podpálil ďalšie osobné vozidlo. Požiar tohto auta zachvátil aj vedľa zaparkované osobné auto. Pri týchto dvoch skutkoch vznikla celková škoda 21.000, -Eur. 

Vo všetkých prípadoch 31 ročný muž úmyselne poškodzoval cudzie veci a úmyselne založil požiare vozidiel, polial ich „toluénom“ a následne ich zapálil.

Na rováši má aj podpálené kontajnery i vykradnuté auto

31 ročný muž z obce Svinia, má na svojom , ,konte“ aj ďalšie protiprávne konania. Koncom minulého roku na Ul. Západnej, v Prešove, rozbil rukou sklo na zadných dverách zaparkovaného osobného vozidla. Vzal z neho koženú tašku, v ktorej bola peňaženka s hotovosťou 120, - Eur ako aj osobné doklady majiteľa. Poškodeným bol muž z obce Čaklov, celkovú škodu vyčíslil na viac ako 370, -Eur. Páchateľovi bolo vznesené obvinenie z trestného činu krádeže. 

Koncom marca tohto roku, 31 ročný muž v Prešove, na Ul. Matice Slovenskej, podpálil papier, ktorý bol v kontajneri na komunálny odpad. Zhorel nielen kontajner ale obhorela aj fasáda budovy zdravotníckeho zariadenia. Spôsobil škodu vo výške takmer 2.700, -Eur. Muž bol obvinený z trestného činu poškodzovanie cudzej veci. 

Rovnakého skutku sa dopustil aj 13.03.2023 na Ul. Veselej, v Prešove, kde poškodil 4 plastové kontajnery na komunálny odpad (objem 1100 litrov). Podpálil obsah kontajnerov, v dôsledku čoho došlo k ich úplnému vyhoreniu. Mestu Prešov vznikla škoda viac ako 850, - Eur. 

Aj koncom apríla 2023 bol tento muž , ,aktívny“, opäť sa dopustil trestného činu poškodzovanie cudzej veci, v Prešove, Na Ul. Matice Slovenskej. Rovnakým spôsobom poškodil 2 plastové kontajnery na komunálny odpad (objem 1100 litrov). Mestu vznikla škoda nad 410, -Eur.

Mohlo by Vás zaujímať
Nakupoval s ,,novou“ kartou
Prešovský vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci trestného činu.
V aute nájdené náboje
Okresný vyšetrovateľ v Prešove začal trestné stíhanie vo veci zločinu.
Opitý havaroval a po náraze pokračoval v jazde
Prešovskí policajti obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 35 ročného muža z Čiech.
70 ročný muž vyvolal verejné pohoršenie
Koncom minulého týždňa, presne vo štvrtok (14.09.2023) dopoludnia, policajná hliadka zadržala 70 ročného Prešovčana, ktorý vyvolal verejné pohoršenie.
Opitý vodič na seba opäť upozornil porušením predpisov
Z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky bolo vznesené obvinenie mužovi z obce Hrabkov.
Jeden viac ako 2 promile, druhý takmer 1,6 promile a tretí dychovú skúšku odmietol
Ani niektorí vodiči v Prešovskom kraji neberú v zreteľ skutočnosť, ako môže byť človek za volantom, ktorý je pod vplyvom alkoholu nebezpečný pre seba a predovšetkým pre ostatných účastníkov cestnej premávky. Prinášame niekoľko prípadov takto nezodpovedných vodičov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK