Sobota, 23. september 2023
Meniny má Zdenka | zajtra Ľuboš, Ľubor

S výstavbou FUTBAL TATRAN ARÉNY sa začne už čoskoro

Spoločnosť FUTBAL TATRAN ARÉNA, s. r. o. dnes v Centrálnom registri zmlúv (CRZ) zverejní podpísanú zmluvu na výstavbu futbalového štadióna v meste Prešov. Harmonogram prác by mal byť otázkou niekoľkých týždňov.

Počas dňa (31. 5. 2023) bude zverejnená oboma stranami, spoločnosťou FUTBAL TATRAN ARÉNA, s. r. o. a zhotoviteľom diela spoločnosťou AVA-stav, s. r. o. , podpísaná zmluva na výstavbu futbalového štadióna v meste Prešov. Zmluva bude účinná a platná od 1. 6. 2023.

Minulý týždeň zároveň mesto Prešov dostalo súhlasné stanovisko od Protimonopolného úradu Slovenskej republiky (PMÚ SR) týkajúce sa financovania tohto projektu s prehlásením, že sa nejedná o nedovolenú štátnu pomoc. Rovnaké stanovisko bolo doručené Prešovskému samosprávnemu kraju (PSK), Slovenskému futbalovému zväzu (SFZ) a Fondu na podporu športu (FNPŠ).

Mesto Prešov aktuálne rokuje o prevzatí staveniska a o termíne začiatku výstavby. V zmysle toho, že zmluva je po zverejnení platná, očakávame od spoločnosti AVA-stav, s. r.o. , že nám v najbližších dňoch a týždňoch predloží harmonogram prác, na ktorý bude nadväzovať aj harmonogram čerpania jednotlivých finančných zdrojov. Po schválení tohto harmonogramu a odovzdaní staveniska sa začne s výstavbou. Cieľom mesta Prešov a spoločnosti AVA-stav, s. r.o. je zároveň dodržať zmluvné podmienky, a teda o 18 mesiacov ukončiť výstavbu futbalového štadióna. Termín realizácie je platný na základe memoranda medzi mestom Prešov a SFZ, ktoré Prešov ustanovuje ako miesto konania Majstrovstiev Európy U21 vo futbale v roku 2025.

V tomto smere bude taktiež dôležité rokovanie správnej rady FNPŠ, v rámci ktorého by malo dôjsť ku schváleniu dotácie v zmysle stanoviska PMÚ SR vo výške približne 4,8 mil. €. V prípade, že FNPŠ schváli túto dotáciu, spoločnosť FUTBAL TATRAN ARÉNA, s. r. o. , ktorá je staviteľom a investorom celého projektu, bude mať zabezpečené finančné krytie na celú stavbu.

- MsÚ Prešov -

Mohlo by Vás zaujímať
Podujatie Okolo Slovenska prinesie svetovú cyklistiku aj do Prešova
Naše mesto vypraví medzinárodný pelotón 67. ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska do druhej etapy. Hviezdy svetovej cyklistiky budú môcť Prešovčania zažiť v akcii už 14. septembra 2023.
3b HbL VÝCHOD: Odštartoval 11 ročník mužskej regionálnej 3b Hokejbalovej Ligy VÝCHOD
Už ako naznačil názov článku, počas uplynulého víkendu úspešne odštartovala v poradí, už 11 edícia populárnej amatérskej mužskej 3b hokejbalovej ligy Východ (predtým 3b PHbL), v ktorej bude opäť štartovať osem družstiev od Humenného, až po Liptovský Mikuláš. Aktuálnym držiteľom ligového pohára je družstvo HBC SPARTANS Prešov a nového, či staronového majstra spoznáme najneskôr v júni 2024.
ZŠ Sibírska Prešov bude hostiť medzinárodný stolnotenisový turnaj
V sobotu 16. septembra 2023 sa v ZŠ Sibírska uskutoční stolnotenisový turnaj O pohár duklianskych hrdinov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK